| stef01stef a întrebat:

Imi place de o fata cu 6 luni mai mica decat mine(suntem in clase diferite) si merg aproape in fiecare pauza la ea in clasa, unde ma imbratiseaza calduros de fiecare data. Imi place de ea inca din noiembrie, i-am zis asta prin ianuarie si a zis ca nu vrea sa fie cu cineva acum. Ce credeti, mai am vreo sansa?
Tin sa mentionez ca am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Ai mentionat bine ce era de mentionat. Ai doar 14 ani.
Uite, incearca sa o vizitezi mai rar, o data pe saptamana si vezi ce se intampla. Daca ii se va face tare dor de tine inseamna ca ai fost putin cam insistent si dependent de ea. Avea nevoie de putin aer sa respire.
Daca nu, nu o mai vizita deloc, intalneste-te cu ea ocazional. Intre timp ai multe alte lucruri de facut. Scoala este foarte importanta.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de ea asteapta, poate se va schimba deoarece daca este de varsta ta este inca mititica si ea saracuta.

| TanteMarianne a răspuns:

Probabil ca vrea sa fie impreuna cu tine, dar poate nu o lasa parinti sa iaba deja o relatie. puteti sa fiti prieteni si cand o lasa si pe ea parinti sau cand oavea 18 atunci puteti si sa organizati nunta!
sau
poate ea chiar nu vrea sa aiba o relatie cu cineva, probabil ca i se pare ceva stupid, chiar daca te iubeste. mai sunt si persoane indragostite de cineva, dar la o adica nu vor sa fie un cuplu cu acea persoana.
poti sa o si intrebi de ce nu vrea.

| qMoonShine a răspuns:

Păi sincer ești cam miclaughingSunt destul de aiurea relațiile astea și nu o să țină decât puțin timplaughing Nu știu fă ce vrei dar oricum e aiurealaughing