| HasTeCe a întrebat:

imi place de o fata, cu care ma inteleg foarte bine.Problema este ca as vrea sa fie prietena mea, si sa iesim si chestii din astea, dar ...pe de alta parte, nu as vrea sa stric relatia de prietenie dintre noi.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dilema ta se poate rezolva doar prin punerea in aplicare a impulsului si a indeamnului dat cu adevarat de inima ta. Pui pe una dintre talerele balantei imaginare iubirea iar pe cealalta prietenia. Te asigur ca echilibrul poate fi mentinut doar cu eforturi mult prea mari dar in timp vei obosi.Din acest motiv in unele cazuri este indicat ca balanta sa fie "ajutata". Depinde doar de tine.Succes.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, nu cred ca o sa strici prietenia cu ea! Trebuie sa afli daca poti fi cu ea acum, pana nu ti-o ia altul!

| nic3rr a răspuns:

Dar de ce ai strica relatia de prietenie dintre voi laughing Eu zic ca chiar o s-o intaresti.

Pace!

| RedBull9988 a răspuns:

In primul rand, nu exista relatie de prietenie, tu esti "prieten" cu ea, deoarece iti place de ea, iar ea e "prietena" cu tine, pentru ca:
-Ori ii place de tine si asteapta sa faci tu primul pas(varianta buna)
-Ori ii oferi anumite avantaje, cum ar fi: ii asculti problemele care le are, o ajuti cand are nevoie, esti disponibil oricand etc.Deci te considera un frate bun, si pici in friendzone.

| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Ii poti spune ca tu simti chiar mai mult decat o simpla prietenie, adica daca ea te intelege nu as putea vedea de ce sa o strici, pana la urma din prietenie se naste dragoste

| Miguelito a răspuns:

Spune-i! Dacă sunteți prieteni, o să înțeleagă happy Eu i-am spus-o unei prietene foarte bune cu care mă cunosc de 3 ani, și nu s-a supărat. Am rămas tot prieteni buni. Ce-i drept, am început întai cu discuții despre viață, despre situații complicate ceea ce a uimit-o pentru că eu nu sunt emotiv deloc. Sunt coleric, pragmatic și rece, și mereu lumea e surprinsă când vorbesc lucruri de genul ăsta. Ce-i drept, ea era și este singura mea slăbiciune, și după 3 ani i-am spus că sunt atașat de ea și chiar a fost o eliberare happy Îți recomand asta pentru că te vei simți mai bine. Plus că sentimentul ăla când ești exact pe punctul de a-i spune e fantastic. Frică, combinată cu extaz și dezorientare, timpul parcă stă în loc. Unii ar plăti pentru așa ceva happy

| HasTeCe explică (pentru Miguelito):

Pai si..nu iti doresti sa fie iubita ta?