| BogdanDavidZ a întrebat:

imi place de o fata de la mine din oras, nu am mai vorbit cu ea pana acum, si vreau sa ii scriu pe facebook,
Cum sa o abordez?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca agatam eu fetele pe FB nu mai strangeam nici una in brate si nici copii nu mai faceam. Te duci barbateste in fata ei, zambesti larg si te prezinti. Cu siguranta din vedere te stie si ea. Poti fi mai subtil sa intri in cercul ei de cunoscuti si sa poti face cunostinta cu ea. FB nu e de incredere, iti da cu flit, e un fel de a te furisa. V-au tampit butoanele astea de tot de va e frica sa salutati un om. Socializarea electronica e o mare manipulare si o indobitocire pe banii nostri din care se imbogatesc altii. Nu a fost creata ca sa te faca pe tine mai om sau mai destept decat erai. Psihologii spun ca pentru a iti face prima impresie ( placuta sau nu ) despre un om sunt necesare si suficiente 4 minute. Nu trebuie sa ai mari asteptari, daca nu e suficient de inteligenta si de sociabila si e speriata de bombe atitudinea ei poate fi negativa. Mai ales daca nici nu te place din prima fizic. Daca e asa inseamna ca nu e fata ta. Crearea unei legaturi intre oameni este extraordinar de simpla si banala, trebuie doar sa fii natural si sincer. Poti chiar sa-ti ceri scuze de emotii spunandu-i ca iti doresti de mult s-o cunosti. Daca e cine trebuie, femeile cateodata mai stiu ce vor nu-s chiar asa cum se crede, sunt instinctuale si te citeste din prima daca esti interesant pentru ea. Daca nu, nu. stii una si buna. daca nu incerci ai o singura sansa, daca incerci ai 2. Trebuie sa bat in voi ca altfel nu se mai poate.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se cheama atitudine. Fetele destepte stiu sa aprecieze, te evalueaza pozitiv, ele stiu ca nu au nevoie de papagali care le e rusine sa intinda mana si sa spuna barbateste - Eu sunt Ion, as fi bucuros sa te cunosc. Daca nu esti in stare de atat inseamna ca nu vei fi in stare sa-i oferi macar o inghetata, o plimbare, si iti va fi frica s-o conduci seara acasa ca te intorci tu pe intuneric. Ce nevoie au ele de niste baietei de care trebuie sa mai aiba grija de ei inca mult si bine mamele lor?

| Axys a răspuns:

Pai simplu happy baga-te in seam happy
dar placut... sti tu mai bine happy

| Xelon a răspuns:

Nu trebuie sa fi insistent, trebuie sa vina si din partea ei, daca vezi ca nu este incantata de tine las-o balta

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Te duci si bagi **** in ea