| 666Belial666 a întrebat:

Imi place mult de o fata dar sunt mai timid si nu stiu cum sa ii zic ajutati-ma cu niste gesturi cum sa isi de-a seama!

Răspuns Câştigător
| denydavid10 a răspuns:

Gesturile mici sunt cele mai bune. Incearca sa ii vorbesti frumos, joaca-te cu ea, gadil-o si astfel veti deveni mai apropiati. Cand va fi timpul si te simti pregatit, ii vei spune in fata. Sper cs te-am ajutat. Bafta! happy

2 răspunsuri:
| Schatzyyyyy a răspuns:

Vorbeste cu ea, privesteo mai atent...invit-o la suc.tongue

| Tyna_Maria_1990 a răspuns:

Pai...e putin mai complicat daca esti mai timid...
Poti incerca:
1.Afla mai multe despre ea.
Intreab-o pe fata aceea ce hobby-uri are, ce dulciuri ii plac...asa aflii si tu mai multe despre ea.
2. Ajuto.
Daca are nevoie de ajutor, tu trebuie sa fi primul care o ajuta daca chiar iti place fata aceea.Asa vei arata altfel in ochii ei.
3.Nu te lauda.
Nu incepe sa-i spui ce lucruri ai, cati prieteni ai, cate cupe ai castigat, etc.
4.Fao sa se simta bine in compania ta.
Fai cadouri.De exemplu:ursuleti de plus, bomboane, bijuterii...chestii de fete.Asrfel incepe sa te placa si ea.
5.Fi amuzant.
Spune-i bancuri, glume sau intamplari amuzante din viata ta...ce ai facut tu...sau prietenii tai.
6.Fi cel mai bun prieten al ei.
Daca ai citit cu atentie pasul 5, pasul 1 si pasul 2, te vei descurca la acest pas, 6.
7. Spune-i ce simti pentru ea.
Pentru a face asta, scrie-i poezii, invit-o la film, la inghetata.

Planul acesta trebuie sa fie pe timp de 1-2 luni, maxim 3.
Daca acest plan nu merge, nu mai vad cum ai putea reusi.Inseamna ca fata aceea este dificila si greu de cucerit.

Oricum, sper sa iti fiu de folos
Multa bafta si succes!