| FluturasulVesel a întrebat:

Intrebarea asta am pus-o pentru vara mea care e mai mica decat mine cu 3 luni, pentru ca ea nu poate sa-si faca cont pe TPU ca n-are email. Intrebaerea este : este normal sa te masturbezi la 12?
- Se uita la filme porno si ii vine sa se masturbeze. nu isi baga degetele sau altceva ( nu sunt prea experta la exprimare ) si isi freaca pasarica apoi se simte implinita si si bine. Este normal masturbarea la 12 ani si 4 luni?
Si repet intrebarea nu-i adresata de mine adica am adresato pentru vara mea care se numeste Catalina. va rog un raspuns! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Da, nu e intrebarea ta...

Da, este foarte normal. La un moment dat o sa faca si degetica si cu doua degetici.

Daca ii place un baiat mai bine sa se gandeasca la el cand se masturbeaza.

Mai poate sa umble cu cealalta mana si prin alte parti. Pe acolo pe unde-i place mai mult.

Si nu ar trebui sa stea prea mult in casa. Ar mai trebui sa iasa cu prietenii. Asa o sa gaseasca la un moment dat un baiat. Si cand o sa se pupe cu el o sa mai uite de masturbare.

Bafta!

9 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Sa nu exagereze cu acea stare de bine, in ideea in care daca se freaca prea des si prea tare poate face candidoza plus de asta efectul negativ al vizionario filmelor porno esta acela de a te dezumaniza si a iti crea o realitate falsa de ceea ce ar trebui sa fie in viata unei fete/femei normale care isi doreste o familie care sa nu se aleaga cu tot felul de probleme. P.s. si fetitele de gradinita o fac in mod inconstient, dar stiu cazuri care au facut acest gest si dupa 20 si, de ani.

| doctorandus a răspuns (pentru alonet):

Si a urmari filme politiste nu-ti creeaza o realitate falsa?

| Nemessys a răspuns:

E clar ce o sa ajunga verisoara ta... (fara suparate) Si. daca apuci un moment bun, fa-o sa se simta,, BINE!" no... jk. tongue

| vocea a răspuns:

Nu este normal dar face bine, din ce se uita mai mult la porno din ce mintea ei va percepe sexul altfel si va deveni nimfomana, trebuie pshiolog sa o ajute pentru ca are dereglari hormonale o femeie daca face odata o va face mereu

| doctorandus a răspuns (pentru vocea):

Psiholog iti trebuie tie, amice, din moment ce pe tine te sperie gandul ca femeile pot practica un comportament normal si sanatos de-a lungul vietii lor. 70% din femeile si barbatii casatoriti se masturbeaza cel putin ocazional. Sursa datelor: http://myresource.phoenix.edu/......e_ch11.pdf

| vocea a răspuns (pentru doctorandus):

Si eu ce sa le fac din partea mea poate sa faca sex in 5, daca toata lumea ar omori pe strada cate un om pentru tine ar fi normalitate pentru ca toti ar face asta, daca se simt bine cand fac asta sa continnue fiindca nu ma deranjeaza

| PikaPikaChuChu a răspuns:

E normal desi cam precoce
Cu filmele porno nu sunt insa de accord
E bine totusi ca nu a trecut la degetel laughing poate lua o bacterie ceva

| seth2016 a răspuns (pentru PikaPikaChuChu):

Pai ca sa nu ia bacteria ar trebui sa se spele pe maini.

Si, FluturasulVesel, cand incearca cu degetica sa isi taie unghiile mai intai.