| SmQaLeXuTzz a întrebat:

intrebarea mea este :
Daca eu am burta (nu foarte mult, dar am ) si fac abdomene (cam 300 pe zi) slabesc grasimea de pe abdomen si in acelasi timp fac si mushi?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vei face muschi peste stratul de grasime!

| SmQaLeXuTzz explică (pentru neutrino):

Si e bine sau rau?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Trebuia sa intrebi la sport si te ajutau cei de acolo. Neutrino a glumit mai sus. Daca vrei sa dai burta jos baga cardio. De exemplu poti sa sari coarda sau alergare, sunt mult mai eficiente decat abdomenele. Patratelele se fac in ani de sala ca sa fie frumos definite plus o alimentatie corecta. Mai intai da burta jos si dupa te poti apuca de abdomene, altfel sunt slabe sanse sa vezi vreo patratica, poate in tableta de ciocolata.

| neutrino a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Depinde ce gusturi ai, dar eu nu cred ca-ti doresti si acele straturi de grasime. Iata de ce, atunci cand mergi la sala, trebuie sa ai si un instructor calificat. Nu uita insa ca inainte de a merge la sala, sa consulti si un medic.

| MidnightR a răspuns:

Ai sa slabesti si sa faci si muschi, acum depinde cat te tine.Asa in general abdomenele nu sunt foarte eficiente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MidnightR):

E imposibil sa slabesti si sa faci si muschi, mai documenteaza-te si tu.

Si legat de intrebare : "abdomene zilnic" = antrenament de COPIL MIC, abdomenul se antreneaza de 1-2 ori / saptamana.

300 de abdomene pe zi fac DOAR copiii mici si firavi