| anonim_4396 a întrebat:

O sa incep cu faptul ca sunt destul de bun la informatica. Anul ce vine o sa ma ocup doar de subiecte de admitere facultate, pentru ca subiecte de bac rezolv si noaptea-n somn. Cum pot face ca mai departe sa ajung sa primesc un fel de cursuri in strainatate, pe cheltuiala unei firme, pentru ca mai apoi ei sa isi ia banii din job-ul pe care voi avea obligatia sa il am la firma respectiva dupa terminarea studiilor. Intreb asta pentru ca vreau sa stiu cum pot beneficia de acest privilej, de a-mi imbunatatii cunostintele intr-o universitate cunoscuta dar si pentru ca vreau sa fac primul pas in a ma muta definitiv de acasa. 50%-50% (am pui aici intrebarea pentru ca e foarte vizitata aceasta categorie)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai multe posibilitati.

1. dai admitere la o facultate din afara
2. dai admitere la o facultate din tara si te zbati pentru o bursa de 1-2 semestre
3. te angajezi, faci dovada ca esti bun si poate vei fi trimis si la specializari prin afara