| Gabi7709124 a întrebat:

plac o fata si pur si simplu nu pot scoate niciun cuvant cand sunt in preajma ei, tin sa mentionez ca nu sunt timid, doar ca imi e frica sa nu spun ceva gresit sau sa o supar, sau ceva de genu. Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Dăăqueen008 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa renunti la frica. Noi oamenii ne comportam aiurea rau cand incercam fortat sa fim cuiva pe plac. Trebuie sa fii natural si sa iti ascunzi frica in mod firesc. Pe mine, ca fata, ma atrage mai mult un baiat care se comporta natural, imi zambeste cald si nu vorbeste o groaza chiar. Nu ai cu ce sa o superi daca pur si simplu esti finut cu ea, crede-ma. Frica asta mai tare te face sa te comporti aiurea. Pare prea fortat sa fii mereu atent la fiecare gest pe care il faci. Isi va da seama ca de fapt iti e frica sa nu faci ceva. O sa lara intr-un fel ca nu esti stapan pe situatie.
Fii relaxat si natural,:*

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa lasi timiditatea si sa fii mai indraznet, pana nu ti-o ia altul!

| WaterDrop a răspuns:

Cine a spus ca trebuie sa scoti vreun cuvant?

Du`te langa ea, bate`o pe umar si cand se intoarce spre tine, scanceste usor si priveste`o cu ochi mari si umezi. Misca`ti putin nasul pentru extra efect.Cu siguranta te va adora si va intelege ideea, apoi te va invita ea in oras.

| ExprimareLibera a răspuns:

Cu rușinea mori de foame