| axxy69 a întrebat:

Povestea mea este urmatoarea: de pe la inceputul acestui an si pana in noiembrie, am fost cu o fata cu care nu ar fi trebuit sa fiu, intrucat este sora prietenei unchiului meu (insa nu aveam o legatura de sange). Ea nu m-a prea iubit deoarece, inainte de mine a fost cu un prieten de-al meu si nu l-a putut uita niciodata pe el. Insa eu pe ea am iubit-o foarte mult. Problema e ca relatia noastra a fost una ascunsa si interzisa si in cele din urma s-a aflat de ea si a trebuit sa ne despartim, si acum nu ne vorbim. Dupa ce s-a aflat totul, ea a fugit la prietenul meu, dar acum nu e nici cu el, am avut si conflicte cu el din cauza ei si in final nu a ramas nici cu el, nici cu mine. Ceea ce m-a afectat pe mine a fost ca am pus foarte mult suflet in relatia asta interzisa si ea si-a batut joc de mine. Am facut si dragoste si desi sustine ca am fost primul, nu i-a curs sange si de obicei, primul baiat are o semnificatie mai speciala si nu il lasa balta chiar asa. Ea m-a uitat demult, insa eu nu prea si as vrea sa trec peste dar nu stiu cum. Imi e greu sa gasesc pe altcineva pentru ca ma tot gandesc la ea si stiu ca nu pot fii cu ea din cauza ca o sa fim rude (chiar daca indepartate) si nici nu mai vrea sa auda de mine, desi m-am purtat exemplar cu ea, in totala opozitie cu prietenul asta la meu. Ce as putea sa fac? Chiar imi e greu sa ma adaptez si sa imi refac viata. Multumesc pentru timpul acordat!

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ştiai că oamenii poat spune vorbe oricum, oricând? Ba mai mult, au relaţii intime fără sentimente. Ăsta a fost şi cazul tău. Dacă nu erai tu, era prietenul tău.Şi dacă nu era prietenul tău, era alt băiat.Pentru ea nu contează cine e, atâta timp cât se distrează. Gândeşte-te că mai e şi diferenţa de vârstă. Pentru ea e un lucru banal, dar tu, care încă eşti copil, treci mai greu peste asta.Singura soluţie e să mergi mai departe. Cândva, vei găsi o fată mai bună.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Trebuie sa vrei, nu te mai gandi la jegoasa aia imputita. cautati o fata normala

| LonlyWolf a răspuns:

Dfaca tot nu m ai stii numic de ea incearca sa o uiti! nu are rost sa pierzi timpul de geaba... nu trai in trecut, traieste in prezent! stii vorba aia : mortii cu mortii, vii cu vii!

| neutrino a răspuns:

Daca faci sex cu alta fata vei vedea ce repede o uiti pe fosta ta mare iubire.

| LoveSleep a răspuns:

Și eu am fost cu prietena verișoarei matușii câinelui mamei. A durat ceva, dar după multă labă am reușit s-o uit. Te sfătuiesc să-mi iei exemplul.

| frostxtq a răspuns:

Treci printr-o situatia destul de complicata. Din pacate nu prea poti sa faci nimic, fata nu vrea o relatie cu tine si veti fi si rude, dupa cum spui. In timp, poate ca nu o vei uita, dar te vei obisnui cu ideea ca nu poti sa fii cu ea.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Dragul meu, daca te-a lasat din cauza "rudeniei" este clar ca nu te-a iubit si nu cred ca mai are rost sa incerci. Voi de fapt nu sunteti nimic, deci nu inteleg care ar fi fost problema. Problema este la ea, nu te merita.

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Stii? Sa uiti nu e greu crede-ma. Dar e singura solutie. Nu ai ce sa ii faci. Asta e viata bune cu rele. Iti da ceva iti ia ceva si asta nu poate opri nimeni.winking Viata merge inainte frate. Incearca sa uiti. Si nu incerca sa uiti de ea prin alta fata. Mai bine asteapta putin timp pana incepi sa nu te mai gandesti la ea si dupa cauta pe cineva care te merita cu adevarat nu pe ea care nici nu a tinut la tine. Succeswinking.

| suntroman a răspuns:

Sex-ul intareste relatia si de aia te-ai atasat asa de mult de fosta ta iubita daca ea nu tinea la tine nu se merita sa te mai gandesti la ea

| cristinamariaionela a răspuns:

O sa fie greu, crede-ma. Stiu ca nu e ce vrei sa auzi in momentele astea, d ar iti promit ca o sa fie mai bine cu timpul.
O sa gasesti o fata, iar vei vedea ca ce o sa simti pentru ea ti se va parea ceva mult mai frumos decat ce ai simtit pentru prima si o sa realizezi ca ce ai crezut tu ca e iubire, nu era.
Timpul le rezolva pe toate, fii puternic!