| IntrebareVreauRaspuns a întrebat:

Stiu ca nu am ce cauta pe acest site cu asa o intrebare si nu este nimic de ras ci eu pe de o parte am numai nervi.

Eu si prietena mea avem o relatie sexuala de 9 luni de zile, eu dezvirginando si ii cursese si putin sange. Ideea este ca prietena mea a fost cu mama iei la ginecolog, desii am inteles ca atunci cand o fata este la ginecolog, prima data cei doi poarta o conversatie despre menstruatie in general si despre viata sexuala. Normal prietena mea a zis ca nu si-a inceput viata sexuala ca prin urmare ca mama iei sa nu isi dea seama. A controlato, si a ajuns acel.ginecolog ca prin urmare ca este inca virgina spunandu-i numai si numai ca inca mai are piatra la san si de aceea este virgina. Cum este posibil asa ceva? In 9luni de relatie sexuala dezvirginando eu, am avut cu prietena mea peste 100 partide de sex dintre care vreo 70partide facute fara prezervativ iar vreo 20- 30 facute cu prezervativul. Cum este posibil ca prietena mea sa mai fie virgina dupa peste 100partide de sex?! E de a dreptul scandalos pentru mine sa aud ca inca mai este numai pentru ca acel ginecolog i-a spus numai si numai despre piatra la san si atat. Fetele care ati fost la ginecolog sau doamnele. Ce parere aveti despre asta?! Cum este posibil?! Sau ginecologul a gresit? S-a dus la ginecolog cand era si pe ciclu tin sa mentionez si inca o data la mintit ca nu si-a inceput viata sexuala. Va dati seama? 100partide si tot este virgina? Ma de dama naiba!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e virgina, te minte si pe tine prietena ta. De vreme ce a mintit ginecologul si i-a spus ca este virgina, acesta nu a controlat-o ca pe femei, a acceptat explicatia, mai ales daca prietena ta nu i-a spus ca are probleme psihice (singura explicatie valabila pentru care cineva si-ar minti medicul). In plus, consultatia ginecologica nu se poate face in timpul menstruatiei, asadar ginecologul nu a consultat-o. Evident, daca stia ca are probleme psihiatrice si minte, ar fi consultat-o si ar fi vayut ca nu are himenul intact. Restul cu piatra la san este o credinta vrajitoreasca, poti fi 100% sigur ca ginecologul nu a spus asa ceva, este o alta minciuna a prietenei tale. Nu maicrede toate prostiile pe care ti le spune, este o persoana care si-a mintit medicul, ceea ce ne arata ca nu are pic de discernamant si minte si in cele mai serioase situatii. Nimeni nu ar fi crezut tampenia ca ginecologul i-a spus aiureala aia cu piatra la san, nu inteleg cum poti sa crezi asa ceva. In mod normal ziceam ca a facut o gluma cu tine sau si-a batut un pic joc de tine fiindca te stie ignorant si credul, dar prin prisma intregii intamplari, cred ca doar te-a mintit si pe tine ca si pe ginecolog din placerea de a minti. Prietena ta trebuie vazuta repede de un psihiatru si din nou de ginecolog (de data asta cu tot adevarul pe masa). Nu e de joaca, a ratat deja reo 3 consultatii ginecologice, nu poti lasa lucrurile asa. Este raspunderea ta sa o duci la ginecolog imediat, mai ales ca nu ai avut grija de ea sa faca consultatia obligatorie din prima luna de la inceperea vietii sexuale. Dat fiind ca ea nu are discernamant, tu trebuie sa ai grija de ea si sa o duci la emdic la toate consultatile necesare, nu poti accepta sa fie de 9 luni activa sexual si sa nu o vada ginecologul, gandeste-te in ce situatie esti acum.

| darrio2007 a răspuns:

Mai,baiatule! Mama ei stie de tine? Daca fata vrea sa se marite, nu cu tine, si vrea sa para totusi virgina? I-a dat ceva medicului.E veche metoda asta.Sigur are acum si un certificat in care se atesta asa ceva.Pe care il va pune intr-o rama.Ca tablou.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde si de ginecolog... Daca acel,,doctor ''' si-a luat diploma pe,,pile'' probabil '' va nenoroci mai multe tinere cu,, cunostintele '' lui
Pe de alta parte daca se afla la menstruatie sanii sunt mai tari, iar de control ginecologic,, ca la carte '' nu poate fi vorba!
Pentru linistea ta, prietena ta ar putea fi consultata de alt ginecolog.
Si ar cazul sa spuna adevarul. Oricum ginecogul isi va da seama!

| Holiday a răspuns:

Exista cazuri, rare, cand femeia are un himen superelastic, si mai ales in conditiile in care organul masculin nu e foarte mare sau penetrarea nu foarte adanca sa nu se rupa. dupa 100 de contacte totusi putin probabil, mai degraba pur si simplu nu a controlat-o decat la sani, dar asta tu ar trebui sa stii, intreab-o!

| Alcyon a răspuns:

Virgina n-are cum sa mai fie. Probabil ca medicul nu i-a facut un control ca la carte, mai ales ca era la menstruatie. Oricum, cred ca sunteti complet iresponsabili si imaturi. Sex neprotejat?! Va mintiti parintii?! Pun pariu ca fata are sub 17 ani si nici nu stie ce-i cu ea! Poate va treziti parinti si pe urma, sa vezi ce-o sa te distrezi, platind pensii alimentare, pentru copii facuti aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e virgina dupa primi 2-3 centimetrii...

Evident ca a fost doar un control mamar.

| Vektor a răspuns:

Tu daca ai fi ginecolog ai vrea sa ai un circ la tine in cabinet? laughing eu nu

poate ai gresit gaurica?! Oo

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Pai probabil a fost un control mamar( adica i-a pipait sanii doar). Inainte sa iti incepi viata sexuala sanul este mai tare, are ca un fel de piatra inauntru. In timpul menstruatie se mai inatampla sa se inflameze sanii. Acel doctor nu si-a dat seama influentat si de spusele ei, dar daca era sa ii faca un control ginecologic ca la carete( cu pantalonii jos) si-ar fi dat seama clar. Mai bine ca s-a intamplat asa si mama ei nu a aflat adevarul.

| IntrebareVreauRaspuns explică:

Ideea este ca : ia luat niste secretie cand a pus-o pe masa, si a controlato la sani atat. Astept mai multe raspunsuri. Iar legat de himen superelastic, sa fiu serios nu are cum sa se puna problema. Terminati cu porcariile poate e prea mica sau prea subtire ( am zis nu se pune problema asta la mine). Prima data cand am dezvirginato s-a auzit si poc.