| AlexSS1 a întrebat:

stiu o fata si as vrea sa fiu cu ea, ce as putea sa ii zic? Sau cum ar trebui sa ma comport cu ea? Orice sfat este binevenit.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa te comporti in preajma ei ca un adevarat geantleman din absolut toate punctele de vedere. Succes!

| Atlas33 a răspuns:

E dificil pentru tine si foarte usor pentru noi in a da sfaturi.Nu e asa floare la ureche precum se preconizeaza din contra, inceputurile sunt cele mai grele. Oricum, mai intai de toate trebuie sa stii ca ea asteapta primul pas ce trebuie sa vina din partea ta.Scriei un biletel frumos, simpatic natural, te duci si ii spui ca cineva ti-a dat biletul pentru ca lui ii este rusine s-o faca.Incerci pe undeva sa faci pe posta iubirii tale de fapt incercand astfel sa smulgi raspunsuri de la ea. Intr-un final va voi sa stie cum e cine e, spune-i ca e cineva cam in genul tau.Important este ca tu sa intri in jocul asta cu ea, vei vedea ca vei stii sa reactionezi singur circumstantelor in care te vei afla.Am ales calea scrisului fiind cea mai lesnicioasa, doar asa iti pot spune ceea ce cred si ce sper, ce-mi doresc, fara sa fiu deranjat de un altul.Nu vreau sa ma pierd in amanunte si nici sa-ti petrec mintea nu vreau, sunt doar cineva indragostit de tine, motic pentru care nu-mi gasesc linistea si nu stiu cum sa fac sa-ti fiu pe plac.Te privesc cu nesat si tot timpul incerc sa-ti fiu in preajma pentru a-mi potoli setea si focul patimii.Imi place mult, nespus de tine si mi-as dori sa pot spera ca intro buna zi te voi putea tine de mana marturisindu-ti ce mul te mai iubesc..Cu mult drag, astept un raspuns! hai, vezi ce faci..bafta