| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Sunt clasa a 9a si imi place de o colega de clasa. Mai demult mi-a dat cateva semne cum ca m-ar fi placut, insa nu i-am dat importanta deoarece atunci nu imi placea de ea. In timp am inceput sa o plac datorita caracterului ei si al inteligentei(si al frumusetii ei, dar asta nu a contat la fel de mult). Acum putin timp am invitat-o la un suc si ea mi-a raspuns: "saptamana asta sunt plecata, vedem"(chiar a fost plecata). Acum dupa ce am invitat-o nu am mai putut vorbi cu ea. Pur si simplu nu am mai avut curaj, sa nu creada despre mine ca sunt fraier sau chestii din astea.

Ceva sfaturi despre cum as putea sa vorbesc cu ea? Cum sa-mi fac curaj?

3 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Eu zic sa o surprinzi si intr-o zi sa ajungi inaintea ei la scoala si sa-i lasi un trandafir pe banca avand in vedere ca macar atat iti permiti daca esti clasa a9-a si nu mai esti un copilas de 12 ani.Atunci o sa-i vezi reactia si daca te place poti s-o inviti din nou in oras.Dovedeste-i ca o placi nu doar vorbe!

| dorobantuciprianbogdan a răspuns:

Nu ai fi fost deloc fraier daca ti ai fi exprimat gandurile si sentimentele.Parerea mea e sa mai iesiti la o plimbare sau chiar printr o pauza, la liceu, sa o iei deoparte si sa i zici ce simti.Cred ca mai tare pici de fraier daca nu vorbesti cu ea.Sa stii ca fetele s foarte hoate si foarte abile in a si ascunde "sentimentele"(ma refer la in a ti arata ca i place de tine). Vorbeste cu ea ca nu ai nimic de pierdut.Bafta

| pufuletele14141414141414 a răspuns:

Sunt comlet de acord cu Cristiann25. ar fi un gest foartee frumos.P.S: nu o intreba daca te place. nu o sa stie ce sa iti raspunda. sau daca iti raspunde iti zice k esti dragut..si parerea mea este k o sa o pui intr-o postura proasta.