| JaguarSType a întrebat:

Urmeaza sa fac sex cu iubita mea si sunt foarte speriat deoarece pentru mine este prima data si mi-e rusine! Ce ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Daca doar tu esti incepator nu te speria, fata stie ce e de facut, sa nu-ti fie rusine daca te invata, succes!

| RAY a răspuns:

Sa faci sex, las ca trece cu tupeu inainte

| Emilian65 a răspuns:

Lasi rusinea la usa si treci direct la fapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iei un calmant laughing. daca continui aia ai sansa de la emotii sa nu ti se scoale

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu iti fa probleme de genul.Nimeni nu stia dinainte, teoretic, stim cu totii ce se intampla, dar practic... nimeni nu stie pana nu incearca. Atunci cand o ve face, vei sti, totul vine de la sine. Nu te speria, important este sa va protejati si sa va simtiti bine. Bafta! happy

| AliTheo18 a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti fie rusine, sau sa fi inchis, retras, speriat, pentru ca astfel ii vei da si ei aceeasi stare, si nu e de bine.O sa se simta instabila, etc, si o sa fie foarte incomod pentru amandoi.Eu zic sa fi calm, stapan pe tine, te dezbraci, o dezbraci, frumos, o exciti pana la sex, etc, si dupa usor usor ajungi si la prezrvativ, sex. Deci...succes!

| Taduic a răspuns:

Sa nimeresti gaura potrivita.

| Nusuntcinecrezi a răspuns:

Sa o faci bine si cat mai mult laughing)

| Io4 a răspuns:

Daca esti foarte speriat nu o mai fa, sincer. Pentru ca asa s-ar putea sa o faci sa nu se simta bine, atat pe ea cat si tu. Stai linistit ca nu se intampla absolut nimic, relaxeaza-te cat mai mult si fa-o si pe ea sa se simta bine. Daca aveti incredere unul in altul, nu are de ce sa va fie rusine. Trebuie o relatie bazata pe incredere si comunicare. Spuneti-va ce va place, ce nu, astfel incat sa fie okhappy

| Aly95 a răspuns:

"urmeaza" laughing v-ati planificat, e bine.