| AnaAnnu a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema in dragoste. M-am indragostit de un baiat cu un an mai mare de cat mine si nu stiu daca si el simte la fel. Nu vreau sa il intreb direct deoarece imi este frica de un refuz... Am mai auzit de acele,, semne" ca te place dar nu prea stiu... Am observat ca atunci cand trec pe langa el se uita la mine si in ochii mei sau zambeste... Nu stiu ce sa zic dar va rog sa imi dati niste sfaturi pentru a descoperi. Va multumesc oricum... P. S. Dau funda celui sau celei care ma ajuta cu adevarat!

Răspuns Câştigător
| ღcamyღ a răspuns:

Pai luand in considerare ca e cu un an mai mare decat tine, poate iti zambeste si alte chestii fiindca vrea sa se ''joace'' cu tine, eu as zice mai bine sa il intrebi, nu conteaza daca o sa ai parte de un refuz, daca nu o sa il intrebi nu o sa stii nici o data daca simte ceva pentru tine, daca spune nu, viata merge ininte trebuie sa gandesti pozitiv si sa te uiti in fata mereu.winking
Sper ca te-am ajutat si mult scces. happy

2 răspunsuri:
| sEnOkHs a răspuns:

Buna,pai el poate te place asa ca pe o prietena,adica la felul cum te porti cu el etc,nu e obligatoriu sa te placa ca pe o iubita, daca zici ca e mai mare ar fi trebuit sa faca el primul pas daca te place. Daca tu i spui ca il placi si el nu te place intr-adevar se poate sa te cam faci de rusine, acum depinde si ce fel de baiat este el, dar eu zic ca i poti spune ca il placi, sau macar sa il intrebi de cine i place.

| SomeoneElseWhoNobodyKnows a răspuns:

O diferenta de un an nu este o probleme.Este ok.
Stiu ca daca ii stralucesc ochii cand se uita la tine inseamna ca te place.