| trandafircatifelat a întrebat:

Salut TPU,,va rog sa ma ajutati cu un sfat,am fost casatorit pana acum doi ani,,,precizez ca inca nu am divortat,,am renuntat de comun acord,acum doua luni am cunoscut o fata,vecina de bloc,treptat i am explicat situatia,ma asteptam sa nu mi mai raspunda la telefon dar nu a fost asa,,,chiar a spus ca ma intelege si nu neaga ca ma place,,,problema e ca nu ma lasa sa ma apropi mai mult de ea,,,nici macar un sarut,,,a spus ca a suferit f mult de la ultima relatie,,si trebuie sasimta momentul nu vrea ceva superficial,,, ce trebuie sa fac sa mai am rabdare sau cum pot sa o fac sa aiba incredere in mine,, e putin dificila? multumesc,

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vecina e vecina, dar iata ca nici ea nu doreste sa aiba incredere intr-un barbat care deja are multe probleme. Acum tu ce ai dori, ca vecina sa sara in bratele tale, om insurat? Gandesti copilareste... Vecinii se respecta, nu se pun in situatii penibile.

| simpluone a răspuns:

Adica esti despartit de sotie insa nu divortat? Hmmm...cred ca multe fete vad asta cam ceva de genul casatorit! Daca nu ti-a trantit usa in nas inseamna ca sunt sperante. Trebuie sa o iei cu binisorul si cu rabdare. Dar asta ar trebui deja sa le stii

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Incepe prin a vorbi cu ea. Si astepta pana v.a fi pregatita, daca esti dispus. Si daca ea e de acord cu situatia ta, nu inteleg de ce nu ati incerca big grin