| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Vreau sa incep spunand ca am 14 ani si imi place de o fata de la mine din clasa incat as putea face orice pentru ea (o iubesc de foarte mult timp)cand incerc sa vorbesc cu ea ma blochez, ma rusinez etc... nu pot sa scot nici o vorba si ma tot gandesc ca ar fi mai bine sa mor (sa fug de acasa) pentru ca nu pot sa ii spun ceea ce simt (tinand cont ca o iubesc de foarte multi ani, sau mai bine zis din simpatizatie am ajuns la iubire) nici macar sa vorbesc cu ea de fiecare data imi las capul in jos in preajma ei.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Daniellllll1 a răspuns:

Va rog frumos imi raspunde si mie cineva?

| Daniellllll1 a răspuns:

Am inteles la ce ati zis TuDorEL96 si
ღஜღLifeLoveღஜღ, dar atunci de ce sentimentul asta tine de 3-4 ani... si a devenit din ce in ce mai puternic spun ca daca o simpatizam disparea in timp dar asa...

Răspuns utilizator avertizat
| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Doamne Sfinte! Te-ai indragostit Minnie Mouse?! Ce naiba!?
Ai 14 ani, in numele sfintilor! Cum naiba sa te indragostesti? O simpatizezi! O sa-ti treaca cand vezi o fata mai frumoasa...

| Daniellllll1 a răspuns (pentru ღஜღpikapikaღஜღ):

Am inteles dar atunci de ce sentimentul asta tine de cativa ani buni...

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns (pentru Daniellllll1):

Ok, ok. Se mai intampla sa iti placa de o fata, pentru mai mult timp, dar o sa treaca, iti garantez!

| Ali18sa a răspuns:

Daca o iubesti trebuie sa treci peste timiditate alfel nu ai sa poti sa iti dai o sansa la fericire alaturi de aceasta fata de care spui, incerca sa vorbesti mai mult cu ea, fa-i complimente asta le plac fetelor incerca sa te apropii mai mult. Timiditatea nu e buna trebuie sa prinzi curaj pentru ca vei avea foarte mult de pierdut si cine stie poate fata asteapta sa i arati ca o placi findca si ea simte la fel, nu o sa stii niciodata ce simte si ea fata de tine daca nu ii spui.Ai pierdut deja destui ani in amagire si secrete, fi barbat si fa-ti curaj daca esti atat de timid incat nu poti vb cu ea si te pierzi incerca sa-i scrii intr-un bilet ca o placi si ce mai simti tu, fai o poezie despre ce simti fata de ea orice poti incerca numa sa-i arati ca o placi si vrei sa fie iubita ta. Daca tie frica de un refuz ei bine nai deunde sa stii pana nu vezi insa daca nu te vrea si nu simte nimic pentru tine e mai bine sa stii de pe acum ai pierdut deja multi ani cum ai spus si ar fi pacat sa traiesti in iluzi si sperante false. Daca fata respectiva nu e pentru tine vor mai fi si altele chiar daca acum pare ca fara ea nu mai exista viata.E pacat de tine sa suferi la nesfarsit dupa o iubire ascunsa ai o sansa sa spui ce simti incerca fara sa te gandesti la consecintele de dupa daca nu va fi ea va fi alta. Viata merge inainte.Esti tanar ai o viata in fata lupta pentru ce iti doresti pentru ca mai tarziu vei regreta. Succea si curaj stii vorba incercarea moarte nu are!

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Ali18sa):

Mersi,sper ca intr-o zi "cu soare" sa ii pot spune ca o iubesc dar momentan nu am curaj nici macar sa vorbesc cu ea, sper sa nu o pierd.