| NYCVlad a întrebat:

Vreau si eu daca se poate sa imi dati niste sfaturi s-au sa imi spuneti ce ati crede ca mai e de facut la ce voi povesti!

Poate ca unii dintre voi stiti cine sunt ca am mai lasat o intrebare si mi s-a mai raspuns dar nu conteaza asta!

Cunosc o fata de o luna si ceva, cand ne-am cunoscut am simtit o prietenie blanda ne intelegeam radeam ne si jucam... dupa 2 saptamani, nu am mai putut sa rezist sa nu ii spun ca o plac! I-am spus! Ea nu se astepta la asta! Am tacut si am incercat sa continui sa merg mai departe cu prietenia, pe urma am condus-o de la scoala la gara, suntem in clasa a 10-a dar clase diferite si i-am spus tot ce simt pentru ea, am si sarutat-o, nu se astepta la asta!

A 2-a zi dupa ce s-a intamplat, din nou am condus-o si am vorbit si a spus ca sa dam o sansa, in acea seara eram fericit cum nu am mai fost vreodata! Ne-am sarutat, ne-am imbratisat, si a fost ceva frumos era prima data cand am simtit iubire, din partea unei fete!

Cand sa o conduc a 3-a zi imi spune ca nu va merge relatia pentru ca ea inca iubeste pe altcineva si inca se gandeste la el, chiar daca este departe de ea, nu l-am vazut niciodata pe tip, dar din cate am inteles de la ea, rar daca se intalnesc, ...in acea seara credeam ca explodez!

Am fost suparat, imi venea sa si plang, da ma abtineam, tot mai ii spuneam, da nu vroia, am fost prieteni buni in continuu, chiar cei mai buni, fata si baiat, si azi in ziua de 14 februarie 2013 Valentine's Day i-am facut un cadou....frumos, cum am putut eu sa fie mai frumos.

L-a acceptat si i-am spus din nou, tot nu a vrut, pentru ca ea nu vrea decat sa fim prieteni, atat, dar eu nu vreau asta, eu imi doresc sa fie ceva intre noi, nu o iubire care sa dureze doar cateva saptamani s-au luni, sper sa ma intelegeti, nu vreau sa imi bat joc de ea, cum fac altii cu alte fete, NU!

Daca am exagerat fata de ea!, regret foarte mult, dar va spun, eu asa am simtit, ca ea este o parte din viata mea, si nu vreau sa o pierd. Daca puteti sa imi raspundeti ceva care sa ma ajute, va rog sa raspundeti, dar fara jigniri, ca deja sunt si jignit si intru-un fel amarat!

Promit funda! celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Tu chiar ti la ea si din cate am citit chiar ai facut lucruri frumoase,dar ea habar nu are ce vrea.Te inteleg ca o iubesti,dar daca eu as fi in locul acelei fete,nu cred ca as mai accepta sa fim prieteni,daca m-as gandi putin la tine si la cat de mult suferi ca nu o fie cu tine.Din cauza ca stiu ca iti e greu sa renunti la ea, eu zic sa mai incerci o ultima data si sa iti explice cine e de fapt ala de care e indragostita si daca e ceva cu adevarat intre ei nu? daca continua sa iti maseze cuvintele si nu poate sa aleaga intre tine, care o iubesti si el care e departe si care daca ar iubi-o ar fi cu ea, atunci eu zic sa mergi mai departe.
Sa sti ca e greu sa uiti pe cineva, daca te pui in situatia ei ii cam la fel cu a ta.De exemplu tu nu vrei sa accepti ca ea nu poate fi cu tine si sa o uiti, asa nici ea nu poate sa il uite pe celalalt sinca tine la el.

De fapt, ca sa poate sa cantareasca si ea lucrurile un pic si sa nu creada ca insisti prea mult si deja devine enervant, las-o un pic...nu-i mai declara cat de mult ti la ea, o sa te pui si pe tine intr-o situatie proasta din cauza insistentei, dar si pe ea pentru ati da un raspuns la care te asteptai sa fie negativ.
Asa ca daca vreti sa va acordati cate o sansa, dati-va putin timp de gandire.winking

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Tu ai facut ceea ce ti-a dictat inima! niciodata sa nu te simti vinovat pentru ceea ce faci,ci pentru ceea ce n-ai facut la momentul potrivit!
Din cate imi dau seama,nu ai nici o sansa! ai incercat cat ai putut dar nu se poate! nu mai incerca,daca vrei sa nu distrugi si relatia de prietenie care s-a creat intre voi!
Dragostea cu forta nu se poate!
Si fete mai sunt!
Poate esti suparat pe ea,dar cred ca ar trebui sa-i dai dreptate! nu a fost deloc rea cu tine,putea sa te tina asa inca o luna.o luna in care sentimentele tale creste-au in fiecare zi! dar ea nu a facut asta, a preferat sa fie sincera cu tine, riscand chiar si prietenia care s-a produs intre voi!
Incearca sa o uiti, iar daca se poate sa continui Prietenia cu ea! se vede ca te apreciaza, dar ca prieten!

| doc69 a răspuns:

Fii constant in manifestari si lasa-i spatiu timp fara tine sa poata gandi limpede sa simta ea singura ca nu mai poate farsa prezenta ta. daca nu va simti asta e daca va simti vei afla fara tagada

| neutrino a răspuns:

Conteaza si ce doreste ea, la fel de mult cat conteaza si dorinta ta. Si ea nu doreste. Respecta-i dorinta!

| Azµre a răspuns:

Dragoste cu sila cam greu să devină digerabilă...

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Daca ce simti tu este iubire... atunci in mod sigur o sa te bucuri de prezenta ei in viata ta - prezenta care in acest moment este sub forma de prietenie, peste 2 ore poate se schimba, peste 2 zile poate nu o sa mai vrei tu. Majoritatea relatziilor umane se construiesc cu o doza mare de rabdare; asa ca "fluturashii din stomac" ii lasi acolo si te concentrezi pe relatia de prietenie pe care o ai in acest moment cu ea, in plus, ca prieten, ai ocazia sa-i arati o groaza de calitatzi umane pe care le ai. O sa ajunga sa te cunoasca mai bine si sa te aprecieze. Ai incredere in tine + putina rabdare.

| ctlaida a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, nu poti obliga un om sa te iubeasca, Incearca sa treci peste si cui pe cui se scoate! Numai alta dragoste te poate vindeca!

| CassieBee a răspuns:

Daca tu simti ceva nu inseamna ca si ea simte la fel. Se intampla des ca intr-o relatie un partener sa simta ceva, pe cand celalalt sa nu simta la fel. Daca insisti o sa o deranjezi. Asa ca las-o usor pana vezi ca isi da interesul fata de tine.