| VladPo a întrebat:

Salut, TUP asi dori sa pun o intrebare. Recent m-am indragostit de o fata (colega de facultate) sunt prieten cu ea de ceva timp interactionam, avem acelasi grup de prieteni, acum aproximativ 3 luni ea a inceput sa vorbeasca cu mine mai insistent adica sa se dea la mine (scuzati expresia) dar sincer nu am fost pregatit pentru ea. Problema este ca acuma eu m-am intragostit de ea si am incercat sa o invit la un suc sa mai discutam (prin mesaj) si raspunsul ei a fost "m-ai luat prin surprindere, nu am raspuns, momentan nu avem de ce sa iesim scuze.dar e mai bine asa", ceva de genul. Problema este ca eu chiar simt ceva cu adevarat pentru aceasta persoana si nu prea stiu cam ce sa fac daca sa mai incerc sau nu sa las timpul sa decida, chiar imi doresc sa pot cel putin sa ii spun care este parerea mea intre patru ochi, da nici macar atata nu am reusit, deoarecee m-a refuzat. Stiu ca sunt si alte fete, ca voi putea avea alta dar sincer pentru ea chiar simt ceva special. O alta chestie mai este stiu sigur ca ii place de un alt coleg care imi este prieten si stiu ca el nu are sentimente pentru ea. Eu sincer ma simt putin cam trist ca nu reusesc nimica, deci as dori un sfat in situatia mea. Multumesc

9 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu incerca sa te schimbi pentru o fata, daca nu te place pentru ceea ce esti atunci nu are rost, mai ales daca spui ca il place pe altul

| neutrino a răspuns:

Ea te-a refuzat civilizat si nu o intereseaza care este parerea ta. Respecta-i dorinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui direct ceea ce simti pentru ea si cat de mult o iubesti si dupa vezi tu.Dar eu cred ca si ea te place dar ai grija ca poate iti pare ca ei ii place de alt baiat cine stie poate asta e doar impresia ta gandeste si tu pozitiv chit ca nu toate-s roz multa bafta!

| Livelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetei i-a placut de el, dar Mr. VladPo a respins-o pe motivul ca "nu era pregatit"(Cel putin asta am inteles eu) iar acum, ea i-a raspuns cu aceeasi moneda.

| VladPo explică (pentru Livelord):

Poate m-am exprimat putin gresit, ea a insistat dar nu mi-a spus nimica direct eu am ignorato. Ideea e ca eu chiar am incercat sa ii spun sentimentele mele pentru ea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladPo):

Eu zic sa o lasi mai sunt fete pe lumea asta multa bafta!

| Phini a răspuns:

happy da id-ul tau de mess, si te ajut eu, pari un timp de treaba. iti voi spune cum sa ii vorbesti, si ce sa ii spui atunci cand trebuie. daca vrei sa te invat, imi scrii pe privat.

| Livelord a răspuns:

Foarte bine ti-a facut.

| gedro a răspuns:

Cauta alta. o sa te caute ea cand isi termina idila cu colegu. intre timp n-are rost sa-ti pierzi vremea.