| candycane16 a întrebat:

Salut tuturor! am o intrebare, nu demult mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu, am incredere in el si cred ca el este baiatul potrivit, doar ca am facut-o neprotejat, nu a ejaculat in mine. saptamana aceasta trebuie sa mi se inceapa menstruatia. sunt sanse de sarcina? apropo, am 16 ani) merci anticipatkiss

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca partenerul tau este aboslut sigur ca nu a ejaculat (si isi bazeaza siguranta asta macar pe 7-8 ani de practica), atunci sansa de sarcina este cuprinsa intre 4 si 27%, in functie de cat de perioada ciclului menstrual in care are loc contactul sexual. Daca partenerul tau e mai incepator, puteti miza pe sanse duble.

| Lorelai a răspuns:

Daca zici ca nu a ejaculat in tine si el e sigur de lucrul asta nu sunt sanse sa ramai insarcinata. Oricum aveti grija ce faceti pe viitor!

| raisa1993maria a răspuns:

Odata ce ai spus : nu a ejaculat in mine, clar nu esti insarcinata, tu sti mai bine ce si cum stau lucrurile, daca tot nu esti sigura fa un test de sarcina care sigur te va lamuri

| cryss_1476 a răspuns:

Pai de ce ai facut-o neprotejat? nu te-ai gandit inainte ca este posibil sa ramai insarcinata? daca nu a ejaculat in tine, e posibil sa nu fi ramas, dar nu se stie niciodata.

| nyko06 a răspuns:

Depinde riscuri sunt, si nu inteleg de ce ne protejat, oricand poti sa ramai gravida si cand ai o menstruatie regulata sunt riscuri. Trebuie sa-ti vina saptamana asta, daca ne ziceai mai concret de cat timp ti-ai inceput viata sexuala ne-ai fi ajutat un pic. Nu te juca sa o faci ne protejat ca nu este de jucat. Riscul de a ramane daca o faci ne protejat ramane oricand.

| candycane16 explică:

Pai am facut-o duminica aceasta.))
apropo, merci mult de raspunsurikiss

| pisioi a răspuns:

Pai nw krd ca esti da du-te la farmacie si ia-ti un test d sarcina.de obicei cand ramai insarcinata ai greturi merew. sper ca tiam um pic d ajutor.pawave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vorbiti in necunostinta de cauza.
Chiar daca nu a ejaculat in tine, momentul dinaintea ejacularii, se elimina o secretie care contine spermatozoizi, chiar daca in numar mic, dar nu e necesar decat de 1 sa ajunga in locul potrivit.
Deci sanse sunt, chiar daca destul de mici.
Nu va mai jucati asa, s-ar putea sa va arde-ti.
Grow up!