| novatio a întrebat:

Salut tuturor. In minutele care urmează sper să nu vă plictisesc într-o manieră mortuala aşa ca înarmaţi-vă cu răbdare.

Sunt cu o faţă de aproximativ 4 ani. Ca orice relaţie la început era indescriptibil de frumoasă. De la o perioada ma nelinistesc anumite împrejurări in care am ajuns. In primul rand, fata despre care vorbesc, s-a transformat de-a lungul timpului extrem de mult. Dacă la începutul relaţiei era dornică să descopere lucruri noi, deschisă in discuţii, impresionată de situaţii noi, etc acum, singurul ei orizont sunt...hainele si machiajele. Nu ma înţelegeţi greşit, este bine ca o faţă să se îngrijească de felul cum arata însă când doar la asta se rezumă tot consider ca este o problemă. Practic ea nu este conştientă de nimic din realitatea obiectivă ( stiri, istorie, religie, orice) ci doar de haine si machiaje. Timpul liber pe care îl are îl pierde prin mall uri si magazine după cele de mai sus, banii se duc tot pe alea, casa a devenit un depozit, etc.
O a doua problema o reprezintă si relaţiile intime, aproape inexistente. Dacă la început era interesată de mine acum nu mai este deloc. Am încercat să vb cu ea despre asta însă ea spune ca este obosita si ca probleme si ca automobile( aici trebuie să zambiti). Voi ce sfaturi îmi dati?

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Dump her. ce haz mai are? presupunand ca ati avea despre ce sa vorbiti, daca nu faceti sex atunci ce relatie e asta? o relatie fara sex poti sa ai si cu vanzatoarea de la aprozar, va intalniti doar cand te duci sa iei parizer.

| neutrino a răspuns:

N-am zambit, dar tu poti zambi in continuare. Fata are nevoie de odihna foarte multa, iar tu o stresezi.

| Ezeru a răspuns:

O relatie se bazeaza pe anumite lucruri : iubire, sinceritate, incredere, dar ca o relatie sa se mentina unul din parteneri trebuie sa fie creativ ( daca ambi sunt e super ) Fii creativ, creeaza momente frumoase si devino mai interesant. Ea era interesata de cunoastere pentru ca nu te cunostea acum ca te cunoaste e normal sa nu mai fie interesata, dar tu arata-i ca esti o carte complexa ce nu poate fi citita complet niciodata. Uite iti dau exemplu de un moment special : Du-te cu ea intr-un loc special unde sa stati amandoi la apusul soarelui si tu sa ii dai un trandafir rosu aprins si sa o saruti in apusul soarelui. Sunt o gramada de astfel de momente ce ni se par puierile, dar ele sunt magicewinking

| gazaru a răspuns:

Eu nu as trai cu asa o fata.Pai e d'aia fitoasa cu bani si un fel de ''pitipoanca''. Frumosi cei 4 ani dar trebuie sa fie alaturi de tine mereu si asa relatie frumoasa{4 ani} nu ar trebui sa se strice.Gandeste-te si tu...O mai suporti sau nu? Daca continua asa cu fite si cu d'astea si fara sa mai aiba timp de tine gasesteti pe altcineva care sa aiba timp de tine.

| UneducatedBitch a răspuns:

"...si ca probleme si ca automobile( aici trebuie să zambiti)"

nu, eu nu zambesc la glume de ca.cat.

referitor la problema ta, la ce stiri ai vrea sa se uite? sa vada ce culoare se mai ca.ca bianca dragusanu?
istorie...a invatat la scoala destul.
religie...o fi atee tipa, si un ateu nu este pur si simplu interesat de religie.
rau e ca e una cocheta si ca se imbraca bine, rau e ca e imbracata ca o ultima taranca sau saracie.
referitor la sex, pai aici e buba si nu sunt de partea ei.
pentru ca... orice, pana la capitolul sex, asta tine vie o relatie.
nu mai e interesata pentru ca a intervenit rutina, e plictisita, dar asta nu inseamna ca nu poate veni cu idei noi, cu fantezii noi, cu locuri noi de sex, cu pozitii noi.
nu numai baietii trebuie sa ia atitudine in pat, si daca ea nu a facut pana acum asta, nu cred ca mai are rost sa continui.
o tipa care chiar e atrasa de tine, face ceva sa schimbe situatia in pat, si ce am zis eu mai sus.
gaseste pe alta, care intruneste conditiile de mai sus, care nu sta ca o scanndura in pat, care preia initiativa, o rebela, o bad girl.
bafta.