| Alecsaandrra a întrebat:

Salut tuturor!
M`am saturat. Pur si simplu m`am saturat sa ma cert si iar sa ma impac cu prietenul din simplul fapt ca trebuie sa-l sun numai eu sa iesim afara. i-am spus si pe mess iar el rade aiurea si schimba subiectu straight face am vazut ca radea intruna i-am zis sa ma lase. si face " ok. dar de tot. " si fac : DE TOT.
Iar dupa aceea, n.am mai vorbit straight face
M`am saturat si vreau sa pun capat relatiei DEFINITIV dar. gandul si inima ma tot indeamna sa ma impac defiecare data cu el straight face mi s. a acrit de relatia asta si de aceleasi obiceiuri, certuri etc. Sincer tin la el dar cand vad ca el ia totul la misto. straight face
Niste sfaturi? sad dau funda straight face

Răspuns Câştigător
| Africanwitch a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-l eviti pana iti mai trec gandurile astea de impacare pentru ca nu e foarte OK sa va tot certati si dupa sa va impacati.
Nu merita sa te implici numai tu in relatie, trebuie sa fie reciprocitate ca sa functioneze si comunicare de asemenea.
Succes!

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este bine sa iubesti dar nu trebuie sa fii o carte deschisa pentru el., un pic de orgoliu nu strica!

| Lora a răspuns:

Mai bine pui capat, ca n-ai cu cine sa te intelegi, degeaba tragi numai tu de relatie si el sta pe margine si rade, asta se numeste iresponsabilitate, nu stie sa iubeasca, cauta unu care sa te merite. O zi buna!

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Alexa...
Te inteleg, ti la el.Si eu am trecut prin ce treci tu acum, si am facut contrariul la ceea ce iti voi scrie eu aici, dar si mie mi s-au spus aceste cuvinte candva, desi nu am tinut cont de ele atunci acum imi dau seama cat de adevarate sunt!
Scumpa mea exista anumite lucruri pe care NU trebuie sa le faci chiar daca ti la el prea mult! Iubirea trebuie sa creeze fericire. Iubirea nu trebuie sa fie chin. Daca simti ca doare, renunta si fugi. Cel ce nu a reusit sa te aprecieze pentru ceea ce esti, inseamna ca nu merita atentia si iubirea ta, cu atat mai putin, sa suferi pentru el sau din cauza acestuia.Nu-l lasa sa abuzeze de tine emotional.Nu accepta sa te manipuleze pentru a nu-l pierde.
Sa nu iubesti NICIODATA pe cont propriu.Sa nu iubesti doar tu.Sa nu suferi pentru o iubire imposibila sparand ca:" intr-o zi "…. Ziua aceea nu va veni niciodata. Daca el te iubeste si te vrea in viata lui, va darama si muntii pentru a fi alaturi de tine si a te face fericita, a te respecta, a iti oferii iubirea pura.Sa incerci sa eviti toate acestea pentru ca iubirea merita sa fie frumoasa si mai ales pentru ca tu meriti sa fii iubita! Numai bine si gandeste-te bine la ceea ce iti doresti de la viata, de la el, de la relatia voastra! Noi pe acest site iti putem da f multe raspunsuri, insa cheia este la tine! Decizia este a ta! Numai bine. Te pup!。。。✿*゚Viento゚*✿。。。

| sweetioana a răspuns:

Pune capat pentru asa e mai bine daca uh nu-l iubesti