| 12manuq a întrebat:

Salut tuturor. Povestea este putin mai lunga, si as aprecia niste raspunsuri bune.Nu am avut nici o prietena pana in anul acesta (am 20 ani). Pana sa imi fac prietena,fetele ma evitau,vorbeam pe facebook, si cautau sa ma expedieze.Acum pot spune ca situatia s-a schimbat,au inceput sa ma mai caute fetele cu care mai vorbeam pe facebook, insa le-am expediat si eu la randul meu.Am o relatie de 6 luni cu prietena mea, care este mai mica decat mine cu un an.In ultima perioada a intervenit monotonia,ea are Bac-ul, si nu stiu simt ca as vrea sa ne despartim.Nu am facut inca sex, i-am sugerat de multe ori si a zis ca nu e pregatita etc.Am o varsta frumoasa si vreau sa ma distrez, adica am stationat 6 luni si nu am realizat nimic.Am mai intretinut relatii intime cu o amica, dar prietena mea nu sti.As vrea sa ma despart de ea pentru ca sincer nu are rost sa ma fim impreuna.La urma urmei daca suntem un cuplu,ar trebui sa facem si sex,nu? Nu am de gand sa ma mai ascund si sa fiu nevoit sa mint si sa fac sex cu altcineva. Ce parere aveti, ar trebui sa ma despart de ea?

12 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Nu o merita, daca o iubeai o intelegeai.
Poate ea vrea sa stie ca poate are incredere in tine, ca isi poate incepe realtia sexuala cu persoana potrivita.
Din cate vad, chiar daca va face sex cu tine tu tot nu vei fi satisfacut, ca ea nu are experienta, tu nu o iubesti si tot la despartire se va ajunge.
Vrei sa profiti de anii astia? Eu cred ca vrei doar distractie. Bani, sex si femei.
Desparte-te de saraca fata ca e mai bine pentru ea, esti un egoist.

| FeTizZa a răspuns:

Daca ea e virgina ar trebui sa o intelegi ca inca nu e pregatita. Esti tanar, iar voi baietii de varsta asta vreti sex si distractie. Parerea mea e sa te desparti de ea, deja ai inselat-o, e mai bine sa o faci acum decat sa ajunga sa se culce cu tine si sa vrei sa va despartiti dupa. Gandeste-te la ce vrei tu de la tine si de la relatia cu ea si nu o fa sa sufere.

| TSO7 a răspuns:

Când am citit primele rânduri mi-ai părut o persoană decentă și cu principii care dorește afecțiune.

Acum la final văd că ești cam egoist. Ok, te înțeleg că vrei sex, dar dacă nu îți oferă, te desparți de ea?
Probabil că are și ea unele rețineri, poate e virgină și vrea să fie sigură că își începe viața sexuală cu persoana potrivită, nu cu un băiat care și-o trage cu o amică...

Totuși nu sunt deloc în măsură să te judec în niciun fel, îmi pare rău dacă te-am ofensat. E doar o părere de la o persoană străină, la urma urmei e decizia ta ce vei face.

| RAY a răspuns:

Ce e o prietena? o curva de luna durata care sta cu tine din interese materiale, cu banii gasesti tu fete fi fara griji

| neutrino a răspuns:

Da, voi nu aveti nimic in comun.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, las-o sa invete pentru BAC.Din cate observ tie iti place sa umbli din floare in floare si sa nu aprciezi cu adevarat prietena.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Incepusei bine, chiar imi parea rau de tine, dar dupa ai dat cu mucii in fasole. laughing Iti meriti soarta!

| peperonies a răspuns:

Singurul motiv pentru care sa astepti 6 luni sa faci sex cu o fata este daca are 17 ani si 6 luni.

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Clar ar trebui sa va despartiti. Sunteti paraleli cu relatia. Esti tanar, du-te traieste-ti viata cum vrei, distreaza-te, si nu te lega la cap fara sa te doara! Pana la urma, nu va tine nimic impreuna, nu exista niciun motiv pentru care sa te complici intr-o relatie pe care n-o mai doresti.

| SorinTudor a răspuns:

Pai care e problema de fapt? ca nu se simte pregatita sa faca sex inca sau timpu petrecut fara sex? Parerea mea e sa o ti asa cum este pentru ca daca te desparti de ea nu sti cand iti vei gasi o iubita noua... in plus daca o ai pe amica aia care te satisface sexual care e problema...cu aia faci sex si cu asta iesi in oras sau faci ce faci de obicei cu ea plus ca mai este varianta sa ii propui sa faceti petting daca se simte pregatita. Unele fete prind mai greu incredere in baieti si daca te vede ca tragi de ea sa o bagi in pat o sa se sperie si o sa creada ca stai cu ea pentru sex si dupa o parasesti plus ca nu trebuie sa pari vreun disperat dupa "pasarica" ca atunci iar nu e bine ca o sa creada ca esti obsedat.
Eu zic sa o lasi pe ea asa ca la un moment dat o sa iti dea ea de inteles ca a venit acea zi, Nu o grabi, las-o pe ea asa ca pe ea si vezi cu amica aia du-te pe la ea sau invit-o la tine cand ti se face chef de nebunii.

| Corle a răspuns:

Daca e virgina intelegem, daca nu e sunt 2 posibilitati:

1. Fata are si ea un "amic"
2. Nu o atragi