| Razvan12396 a întrebat:

.va rog ajuti-ma, imi place mult de o fata dar ea ma crede doar un amic, dar nu vreau sa renunt...ce sa fac mai exact?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Daca ea nu te vrea ce rost are ca tu sa te zbati degeaba? nu vad rostul... cum a zis si neutrino mai bine aceepti situatie.

Cauta alta, mai sunt fete!

| neutrino a răspuns:

Ea te-a refuzat politicos, civilizat. Accepta si tu la fel.

| SkyPilot a răspuns:

Daca te-a refuzat, accepti realitatea. Daca nu te-a refuzat, lucrezi la relatie. O distrezi, o inviti, ii duci cate o floare, o ajuti cand are nevoie. Si ai rabdare cu ea, nu o sufoca.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Daca nu ai cerut-o inca, atunci cere-o si vezi ce raspuns primesti.

Daca raspunsul este pozitiv, stii ce sa faci.

Daca raspunsul este insa negativ, spune-i ca ti-ar place ca totul sa fie ca inainte si apoi, du-te la sala, schimba-ti un pic look-ul, alte haine, alta freza, etc. Cat sa creasca in tine increderea.

Iti schimbi parfumul cu ceva mai interesant, nu neaparat scump. Ci ceva atragator.

Apoi mergi la ea, mai vorbesti un pic cu ea, arati ca esti relativ matur si stabil pe tine.

Si o rogi sa te prezinte uneia dintre tipele pe care ea nu le suporta si care arata si cel mai bine.

Si incepi sa o intrebi: ce si-ar dori ea sa primeasca ca si cadouri, cum sa vorbesc cu fata, cum sa tin o fata in brate, sfaturi de genul acesta, in asa fel incat sa ii cresti dorinta de lupta.

Aici te vei afla in doua situatii: daca te-a scos din friend zone, atunci s-ar putea sa se dea la tine si sa o castigi.

Dar ia in considerare faptul ca, chiar daca te-a scos sau nu, exista posibilitatea ridicata sa dai de alta mai buna, si sa nu o mai vrei tu.

| EchoDemon a răspuns:

Daca te-a refuzat nu ai cum sa o obligi, ok? O sa gasesti si altele.

| Popescu_Ionela_1998 a răspuns:

Iesiti si voi pe afara ca "amici", dar ea sa se imbrace mai subtire, daca ii e frig ii dai bluza ta (chiar daca tie iti este frig ) seara o conduci acasa sub pretextul "e noapte si nu vreau sa ti se intsmple nimic rau " si inainte sa intre in casa o pupi pe frunte " prieteneste " desigur, ca sa vada ca vrei sa o ptotejezi, ca vezi in ea mai mult decat o amica!
Succes!

| Popescu_Ionela_1998 a răspuns:

Iesiti si voi pe afara ca "amici", dar ea sa se imbrace mai subtire, daca ii e frig ii dai bluza ta (chiar daca tie iti este frig ) seara o conduci acasa sub pretextul "e noapte si nu vreau sa ti se intample nimic rau " si inainte sa intre in casa o pupi pe frunte " prieteneste " desigur, ca sa vada ca vrei sa o ptotejezi, ca vezi in ea mai mult decat o amica!
Succes!