| TeIubeskkkBăProstule a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine va rogg mult!
Ma-m intilnit cu un baiat 1 luna. Si m-a lasat pentru ca nu i-a placut ca eram o copila pe atunci nu ma comportam cum trebuie, si eram rusinoasa! dar recunosc el a fost prima mea iubire si nu stiam inca cum sa ma comport!
Ei bine dupa ce m-am despartit peste 1-2 saptamini m-am combinat cu un prieten de a lui! Chiar din prima saptamana ma sarutam cu el si mergeam de mina.(dar recunosc ca nu-l iubeam)! Întro zi fostul nea vazut cum ne sarutam, si mi-a scris pe mess: vezi cum esti cu mine tiai intilnit o luna si nu mai sarutat macar o data dar cu asta o saptamana... si deja tot ce-si doreste! si ma sters din contacte! Apoi m-am despartit si de actualul pentru ca nu-l iubeam simteam ca il iubesc inca pe fostul!
Si am decis sa ramin singurica in acest timp.Fostul a vazut ca sunt singura si a inceput sa ma sune si sa ma intrebe daca vreau sa ma intilnesc cu el!
Il iubesc ft tare. dar ii spuneam ca,, nu,,(ca sa vad cum reactioneaza)si imi punea trupka! sad si o data mi-a zis:
Stii cite dealde tine stau la genunchii mei?
Si de atunci nu ma mai sunat. am vb cu prietenul lui si mi-a spus ca el nu vrea sa se intilneasca cu mine doar nare ce face si vrea putin s-o faca pe smecherul!

Nustiu ce sa fac sad =( simt ca il iubesc dar nu vreau sa sufar din nou!
ajutati-ma.
Cum pot sa-l recuceresc?
Ce pot sa fac?
As vrea sa il fac sa se indragosteasca din nou de mine si sa ma joc putin si eu cu el asa cum a facut-o si el cu mine!
Help me plizz! Fundita!

Răspuns Câştigător
| geo691 a răspuns:

Daca te-a cautat inseamna ca si el mai are sentimente fata de tine dar nu cred ca sunt puternice si s-ar putea sa fi dezamagita dar normal ar trebui sa il cunosti. Asta ca erai copila e si vina lui pentru ca nu a siut cum sa te ia dar si tu ai stat cu prietenu lui ceea ce e o chestie de orgoliu si nu prea i-a cazut bine. Purtati o discutie deschisa pe mess fara sa va jucati de-a gelozia.

4 răspunsuri:
| BonnieBonish16 a răspuns:

Ar trebui sa te intalnesti cu el ca sa vorbiti. prietenul lui, e posibil sa fi spus asta din gelozie. am patit.o si eu, dar ne.am intalnit, am vorbit si acum suntem iar impreuna. tot o luna am stat. povestea e cam la fel, doar ca nu era primul prieten:d. cand va intalniti, saruta`l. asta inseamna impacare sigura!laughing. succes!>; d

| FataLuiTata_1639 a răspuns:

Hey:*

am fost si eu pusa in situatia ta...baiatul pe care il placeam avea 21 de ani si eu sunt mica [eu am 14hee hee]

si cam tot vreo luna m`am intalnit cu el si imi era rusine de el

pe mess ma intreba dc nu-l sarut si chstii din astea

si i-am zis ca daca nu`i convine de mine sa ma lase in pace[el ma facea si intruna copilaroasa si fitoasa ]

apoi am inceput sa ma intalnesc cu un bun prieten de al lui si ne-a vazut cand ne tineam de mana.a doua zi a venit la kine acasa[parintii mei il cunoschee hee] si m-a intrebat ce s-a intamplat cu mine de sunt cu ala si eu i-am zis ...ca daca nu`i place de mine si incearca sa ma schimbe sa ma lase in pace[cu toate ca eu mai tin si acum la el dar ma rog chatterbox]

si pentru el m`am certat si cu prietenul luihee hee

asa ca sfatul meu este sa-l lasi dracu in pacehee hee

sunt baieti pe toate drumurile nu ai nevoie de unu care incearca sa te schimbe gaseste unu care sa-i placa de tine asa cum estihee hee

cred ca te-am plictisit cu povestea mea...in fine...byeekiss

| FataLuiTata_1639 a răspuns:

Appbatting eyelashes

nu te supara ca iti spun

dar eu cred ca poti sa iubeste pe cine dp vreo 7-8-9 luni hai max un anhee hee dar nu asa din prima "te iubesc" ca asa ii arati ca tii la el si face ce vrea din tine:*

| antoniagirlmeibidusasezero a răspuns:

Impacate inapoi cu al doilea