| BAIATUL a întrebat:

Salut va rog seriozitate! Am vorbit cu o fata de clasa a9-a eu sunt a10-a pe mess ca amici ce ai mai fauct ce muzica asculti etc.si i-am cerut nr de telefon intr-o seara si mi l-a dat, am sunat-o si i-am zis direct "Auzi eu vreau s atrec la subiect vreasu sa-ti spun ca m-am indragostit de tine si as vrea sa fim impreuna asta daca nu ai prieten si nu iti place de altcineva" si ea mi-a zis ca nu are prieten si ca nu ii place de altcineva a zis ca sunt dragut dar vrea sa se mai gandeasca si am zis ok, am mai vorbit un pic. Apoi am intrebat-o peste 2 zile si a zis ca inca nu s-a gandit si a trimis o prietena de-a ei la mine sa-mi zica ca s-a despartit de prietenul ei recent si ca nu poate sa-si faca asa usor alt prieten etc...Si de atunci nu i-am mai zis nimic pentru ca nu am vrut sa o enervez sa devin o pacoste.Acum cand ma vede se uita in permanenta la mine si nu cred ca are vreo legatura dar mi-a dat like la toate pozele pe facebook. Oare s-o fi rasgandit? Merita sa o mai intreb odata daca vrea sa fim impreuna sau nu?

Răspuns Câştigător
| skiziiskiz a răspuns:

Pai,eu as zice sa incerci sa te apropii de ea(dar inca sa nu o intrebi).
daca e sumparata,intreab-o ce are,fa-o sa rada
incearca sa aflii de ce s-a despartit de ex-ul,si spune-i ca tu nu ai face niciodata greseala ce a facut-o el(daca bineinteles,el a gresit)
incearca sa o consolezi
daca aveti prieteni comuni, iesi cu ei in oras si cheam-o si pe ea
apoii, daca accepta...intr-o zi cheam-o doar pe ea[si, daca poti.da-i un trandafir...asta o va cuceri

2 răspunsuri:
| autumnsky a răspuns:

Eu zic sa o intrebi si a2-a oara.in felul asta te lamuresti.si stii o chestie concreta.

| aead a răspuns:

De ce sa nu merite? dar ai grija cum faci lucrul asta!