| Sk1zz a întrebat:

Vreau sa stiu daca e normal ca la 15 ani jumate sa am penisul de 18 cm in stare erectila?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu stiu daca vrei sa te lauzi sau nu, nu stiu de ce se simt unii atat de ofensati, nu stiu multe insa iti spun doua lucruri.

1. daca vrei sa te lauzi scopul nu e atins de nici un fel fiindca esti cam anonim pe aici, cum sunt si ceilalti. Asta ar functiona in viata reala in grupul de prieteni, pe aici e inutil ca nu stim cine esti si degeaba ne spui pe ocolite ca o ai mare.

2. Daca e o intrebare pe bune, iti dau totusi si un raspuns pe bune. De cand penisul atinge marimea maxima dictata de ADN-ul fiecaruia sau uneori de unele probleme, nimic nu poate fi considerat normal sau anormal, inregistrandu-se atat de multe dimensiuni ca nu se poate stabili un standard.

Acum, specialistii spun ca pe la 16-17 ani se opreste cresterea accelerata a penisului si acesta mai poate, dar nu e musai, sa creasca pana la vreo 20 22 ani cu 1-2 maxim 3 cm daca imi amintesc corect.

Altfel spus ai atins o dimensiune apreciabila la o varsta mai mica. Insa nu e anormal, se intampla si n-ai decat sa te bucuri ca esti peste medie.

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu zic ca in cativa ani daca ai noroc, o sa iti creasca atat de mult incat o sa iti ajunga la fund si nu o sa mai ai nevoie de femei laughing) P.S nu sunt frustrat, nu sunt ofticat ca ai mare, iti raspund la misto pentru ca intrebarea e pusa la misto de vreun trol big grin

| corbulalbrosu a răspuns:

Buna. Vreau sa teintreb daca e normal ca la 15 ani jumate sa adresezi asemenea intrebari puerile. Daca aveai o minima inteligenta si curiozitate ai fi aflat ca marimea medie a penisului la barbatii europeni maturi sexual este de 14-15, 5 cm. Daca ai incercat sa impresionezi cu dimensiunea penisului tau sa stii ca nu ai reusit, sunt altii mult mai dotati.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si daca omu vrea sa se laude unde-i problema? de ce te simti atat de atacat de genul asta de intrebari? esti mai dotat? lauda-te si tu, sau esti mai putin dotat si te streseaza ca se lauda cu ea? Si la fel, si pe tine te intreb tot la modul serios.

| Emilian65 a răspuns:

Ce ai mancat de ai un asa penis de mare?

| ywar a răspuns:

Gata prietene, am inteles esti valabil! Eu ma simt un nimic pe langa animalul tau dintre picioare.
Vai de capul tau mai baietas. Acum nu realizezi cat de penibil esti. Mai tarziu nicio sansa. Parca te vad maine, poimaine cu lantoc de aur de legi girafa cu el si masina foarte tare gonind pe sosele si poate Doamne fereste - accidentand pe cineva pe trecerea de pietoni.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru ywar):

Acu sincer am o curiozitate, de ce te simti asa ofensat? si de ce spui ca te simti un nimic? o ai mai mica? si daca, unde e problema? chiar intreb foarte serios.

| Felys a răspuns:

Pana la 20 ani o sa fi nevoit sa il legi de picior sa nu te impiedici in el

| Phini a răspuns:

Ce m-am saturat de astia care au 12/13/14/15 ani care acum afla si ei ce au intre picioare si incearca sa iasa in evidenta prin "pu lea la"
Felicitari, acum poti sa tii-o "suji" singur! laughing