| Gogoasa24 a întrebat:

Salut vreau sa stiu sexul poate fi considerat sport? adica practic cred ca e ca sunt multe miscari trebuie sa tot bagi scoti etc e estenuant eu zic ca e sport deci sexul e sport sau nu?

5 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Să înțeleg că dorești să practici un sport, dar singurul lucru care îți priește și implică mișcare, este sexul...

| corbulalbrosu a răspuns:

Practicat constant si "la nivel inalt" DA se poate considera chiar un sport extrem. In timpul unui act sexual de durata medie de 7-8 minute se pot "arde" cateva sute de calorii dupa cum urmeaza:. Preludiul – 238 de calorii
(Sunt din ce în ce mai puţine cupluri care iau în serios preludiul. Însă, cei care o fac, pierd aproximativ 238 de calorii.)
Sexul normal – peste 144 de cal
Celelalte activitati :Sărutul – 68 de calorii, Dezbrăcatul – 8 calorii, Masajul – peste 80 de calorii rezulta o cantitate impresionanta de calorii arse care pot concura cu joggingul sau alte forme de sport.Incearca si tu si vei constata.

| Alcyon a răspuns:

Pentru pustani e un sport, pentru barbati maturi e o arta.

| dreamgirl94 a răspuns:

Da,se vorbeste de efortul fizic depus dar sexul trebuie vazut ca un act de placere, nu ca un efort depus happy

| Roxana_Bucur_1997 a răspuns:

Sexul ar trebui sa fie o placerewinking