| Rigbby a întrebat:

Salutare, am o intrebare, ce produs puteti recomanda pentru marirea penisului, ceva ce ati incercat si functioneaza (nu vreau raspuns "cred ca..." am auzit ca...etc), niste instructiuni, pretul, siteul si in cat timp isi face efectul si cu cat a crescut in acest timp. Mersi

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Brigaela are dreptate. Orice produs vezi care promite marirea penisului sa stii ca nu o sa-ti aduca niciun beneficiu. Astfel de produse si mai exact oamenii care le comercializeaza se bazeaza pe aceasta frustrare a barbatilor (si a femeilor la produsele care promit marirea sanilor sau ca slabesc in 2 zile 10 kg) pentru a face bani. Aceste produse nu au cum si nu vor functiona. Eventual o sa-ti cauzeze si probleme mult mai mari. Sfatul meu, invata sa te multumesti cu ce ai, din punctul asta de vedere si nu-ti strica banii pe promisiuni desarte, ca oricum nu o sa vezi nicio imbunatatire.
Multa sanatate.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici un astfel de produs. daca penisul tau are o dimensiune mai mica decat minimul normal (sub 9 cm) si ai si alte intarzieri de dezvoltare a caracterelor masculine, atunci te poate ajuta un endocrinolog, altfel, daca esti normal dezvoltat, va trebui sa te multumesti cu ce ai.

| corbulalbrosu a răspuns:

Degeaba vei cauta asa ceva fiindca nu EXISTA, NU vei gasi nimic care sa functioneze sau sa-ti foloseasca cu adevarat. Toate produsele "minune" sunt simple produse fara nicio eficienta, niste minciuni ale unor excroci si sarlatani care se imbogatesc pe seama naivitatii unor nefericiti ai sortii. Dimensiunea penisului este mostenita genetic, si creste si se dezvolta precum si restul organelor corpului, palma, **** piciorului, inaltimea, culoarea parului, etc. Va trebui sa te multumesti cu ceea ce esti dotat din nastere. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ai încercat cu o lupă?

| relian a răspuns (pentru mihai69):

Cel mai tare raspuns, am ras de mam prapadit.Esti cel mai tare man pe bune.

| relian a răspuns:

Vad pe aici unia spun ca nu se poate nu exista.Ba exista doar ca nu se mareste c mai mult de stiu si eu 2 cm sa zicem in lungime, iar in grosime doar temporar.Asa metode sa creasca natural sa zicem nu sunt, sau nu se cunosc.Dar sunt triburi de oameni care au scule foarte mari.Acum ca le mostenesc gentic sau pin alte metode nu se stie.Dar ei is leaga de scule stiu si eu ce greutati bla bka povesti de genu asta.Este adevarat doar ca nu stie nimeni daca e mostenire sau poveste.Cum se poate mari o scula? Prin operatie.Dar cred costa ceva si nu se mareste mai mult de max 2 cm cum spuneam. Operatia consta de fapt in slabirea penislui de undeva dispre baza, prin eliberarea unor ligamente si astfel scula iese mai mult afara sa zic asa.In grosime nu se poate decat prin injectare de grasime dar dupa o vreme, nu mai stiu exact cit grasimea se resoarbe si iar trebuie repatat.Deci hai ca la lungime mai merge dar in grosime sa repeti asa la an sau stiu si eu la cit timp nu stiu de se merita.Pt ca o scula trebuie sa fie nu doar lunga cit de cit trebuie sa aiba si ceva diamentru, altfel degeaba o ai lunga si subtire.Cam asa stau lucrurile.Sa spui ca nu exista metode de marire inseamna sa fii neinformat.Deci ce eu spun nu este ce am auzit de la radio sant, sunt clinici care fac astfel de interventii.Nu stiu daca in ro dar inSUA sunt clinici, preturi si tot ce vrei si se fac interventii de genul asta f lejer.Produse de marire nu exista, asta da asa este, dar sa spui ca nu poti mari scula ca n-ai cum, asta nu-i chiar asa.Deci pentru info tau cam asa stau treburile.

| Rigbby explică:

Nu am probleme, dimensiunea este medie ca a si celorlalti baieti de varsta mea, dar voiam vreo 2-3 cm in plus, nu ar strica, oricum.mersi tuturor pentru raspunsuri si multa sanatate tuturor

| Brigaela a răspuns (pentru Rigbby):

Nici nu ti-ar folosi, crede-ma.