| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o mare problema, am 22 de ani si nu am avut in viata mea o prietena si culmea ca mereu mi-am cautat si toate fetele pana acum m-au respins. Nu stiu de ce, sunt prietenos de fel, nu vorbesc urat, ma port frumos cu fetele, as fi in stare sa iubesc o fata, sunt timid si asta ma deranjeaza, sunt foarte timid, imi este frica sa vorbesc cu o fata daca imi place de ea dar totusi incep sa vorbesc cu ea de 5 sau 6 ori. Dupa aia nu prea mai am asa emotii, dar totusi toate mi-au spus ca nu cauta sa aiba un prieten si in 3 cazuri s-a intamplat sa le vad ca au prieten dupa vreo 2 - 3 saptamani, am ajuns sa cred ca sunt blestemat, cineva mi-a spus ca eu sunt predestinat sa fu singur toata viata dar e ciudat faptul ca eu nu cred in predestinare. Mi-a placut de cateva fete de cand am intrat in liceu si acum la facultate, toate m-au respins de la prima intalnire, oare de ce? oare sa fiu blestemat? daca da, cum scap de asta?
Vara asta am cunoscut o fata intr-o tabara in luna august si am vorbit cu ea atunci, si ea e timida de fel si e o fata cuminte, atunci am facut schimb de numere de telefon si adrese de Facebook, am vorbit pe Facebook si aum cand a inceput facultatea am mai vorbit la facultate si am invitat-o in oras, atunci mi-a zis ca nu cauta sa aiba vreo relatie timp de un an de zile, m-am gandit sa renunt si un coleg de al meu mi-a zis ca sa nu renunt ca poate fata ma incearca sa vada daca o mai caut, si mai vorbesc cu ea, daca si asta ma respinge chiar ca renunt si nu mai caut vreo relatie cu vreo fata in viata mea, o sa accept ca voi fi singur si gata, daca o fi sa fie, sa fie cand o vrea Dumnezeu
Un defect al meu este ca ma indragostesc foarte repede si sufar foarte mult din cauza asta, si cand zic ca toate fetele m-au respins ma refer la faptul ca am fost indragostit de mai mult de 10 fete de cand am inceput liceul (2010) pana acum si toate ma resping.
Eu sunt un baiat timid de felul meu, sunt baiat de treaba, baiat cuminte, nu fumez, beau cate o bere cand mai ies cu colegii in pauzele dintre cursuri, de injurat injur cam rar dar de fata cu fetele niciodata, sunt tipul de baiat cuminte, imi place sa ajut oamenii, cand are cineva nevoie de ajutor mereu sar in ajutor, asa e felu meu de a fi. Oare de ce fug fetele de mine? nu cred eu ca fetele ar cauta acel gen de biat bad boy.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca te indragostesti foarte repede si iti trece foarte repede arata ca esti superficial si nu pui multa baza pe sentimente. Asta alunga fetele, ele simt ca tu nu esti de fapt serios si ca faci apsiuni fulgeratoare in care esti disperat sa le seduci, dar care iti trec repede ca si cum nu au fost. Nu este posibil sa ai sentimente pentru mai mult de 1-2 fete in intervalul de doar 6 ani, restul sunt fie minciuni, fie bataie de joc. Practic tie ti-a placut fiecare fata disponibila intalnita. Nici o fata nu vrea un astfel de baiat. fetelor le plac baietii care aleg cu atentie, care isi aleg fete compatibile (e total imposibil ca in 6 ani sa intalnesti 10 fete compatibile, mai degraba cred ca nu te gandesti deloc la compatibilitate), care au sentimente stabile si care nu sunt disperati.
Eu zic sa tragi o gura de aer si sa iei o pauza de la curtat fete. data viitoare cand simti ca iti place o fata, gandeste-te daca sunteti compatibili (ca varsta, interese, fire, studii, pasiuni, etc) Alege cu mult mult discernamant, fii de 10 ori mai atent decat ai fost in trecut. Asa vei gasi o fata potrivita tie, care va fi simti ca esti serios si ca te-ai gandit inainte de a o curta. Tu esti un baiat bun, dar superficialitatea de tip: te-am vazut, mi-ai placut, nu face casa buna cu relatiile.

| mgtow a răspuns:

Ele vor sa le arati dotarea care o ascunzi in pantaloni. Sa stii ca e adevarat cu predestinarea, am cautat de mi-a crapat penisul si n-am gasit dar imi permit sa mai dau o fuga pe la curve la ocazie si ma simt bine asa. Nu e una e alta asa ca daca esti trist apeleaza la sex pe bani, scapi de o grija si te bucuri pe o parte. Si cand crezi ca ai gasit partenera vietii tale nu o sa tina mult, cativa ani sau luni si dupa aia zice ca nu mai simte nimic pentru tine. (eu le ceream nr de telefon si radeau, faceam baie cand ajungeam la firma si lasam camionu oprit gura nu miroseam ca aveam listerine la mine, arat calumea laughing dar tot nu mergea) dale in *** fi direct si fwtele

| RAY a răspuns:

In primul rand prima impresia este 95% aspectul fizic, cand o fata te vede inconstient,involuntar e atrasa de tine sau nu, nu ne atrage comportamentul cuiva si aspectul fizic,tu posibil ca nu esti un baiat dragut si ai un aspect fizic nasol de asta te resping fetele plus ca ai un carcater moale,fetele sunt atrase de baieti populari,tupisti,barbati sa spun asa, nu crezi ca fetele ar cauta? atunci badboys de ce au asa multe iubite? baieti cuminti pierd mereu pentru ca se milogesc de ele si sunt obsedati sexuali,poseivi,gelosi,plictisitori si isi ascund masculinitatea,esti barbat fi barbat nu nega ca esti barbat,traim intr-o lume plina de metrosexuali care fug de masculinitate,femeile sunt atrase de massculinitate iar badboys astia se remarca prin ceea ce se numeste masculinitate,du-te la o sala de sport baga culturism, cumparati haine frumoase, si vorbeste tot mai mult, si eu eram timid dar mau schimbat alti ca trebuie de asta avem gura sa vorbim fara tupeu nu poti exista, fetele cauta siguranta nu un pamplau, papa lapte, nu crede in arta seductiei ca sunt prosti

| Violleta2022 a răspuns:

Cum stai cu igiena personala (dus, spalat dintii)?
Dar cu moda, hainele, te imbraci adecvat sau nu-ti pasa? cat de des iti speli hainele si faci dus?
Intamplarea face sa fii avut la servici un coleg cuminte, asa ca tine, care terminase facultatea dar nu-si gasea o prietene de nici un fel, toate il paraseau dupa 2-3 intalniri. ideea este ca baiatul nostru nu simtea ca-i miroase gurita si pana la urma ne-am luat inima in dinti si i-am spus noi. Baiul este ca nu avea carii in gura, totul venea din stomac, dar saracul nu-si simtea propriul miros.
O alta posibilitate este sa te imbraci dupa moda de acum 20 de ani, de cand era tatal tau flacau. incaerca sa te imbraci cum se imbraca coelgii tai de facultate, cat mai modern, cat mai sic, asa atragi fetele. tunsoarea sa fie una in ton cu moda, nu ras in cap ca nu se mai poarta, se poarta parul mare in varful capului si tuns foarte scurt pe laterale.

| Hutzy95 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cu igiena stau bine, nu sunt certat cu apa si sapunul, si la aspectul de imbracaminte nu ma imbrac nici cum se imbraca taicamiu cand era de varsta mea dar nici nu sunt dupa ultima moda, la frizura tot timpul ma tund scurt, cam un centimetru jumatate e parul meu, imi place sa ma tund scurt

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu esti blestemat, stai linistit.

Exista cateva posibilitati pentru ca nu reusesti sa iti gasesti o prietena.

Una dintre ele ar fi ca te uiti la fete mult mai dragute decat tine. Daca ai asteptari prea mari, atunci nu vei ajunge prea fericit.

A doua posibilitate este ca. poate esti prea plictisitor. La un moment dat am iesit cu un tip de cateva ori. Iar tipul era frumusel, era destept, arata bine, avea o situatie financiara buna, prin urmare, nu avea nicio problema..cu exceptia faptului ca...era plictisitor. Si nu in sensul ca vorba numai despre el sau ca vorbea numai el sau ca nu aborda subiecte interesante. Insa ii lipsea simtului umorului cu desavarsire. Radea la glumele mele, dar eu faceam toate glumele. big grin

Iar a treia posibilitate ar putea fi faptul ca esti foarte insistent sau faptul ca esti mereu disponibil. Fetele daca vad ca te au la degetul mic de cand iti spun buna te vor lua de fraier.

| Impaller_Ivan_1987 a răspuns:

Asculta-l pe tipul asta, e cea mai buna descriere a situatie tale :
https://www.youtube.com/watch?v=Z8pxA9Npwts