| Pustiul551 a întrebat:

am si eu cateva mici probleme si ar fi asa : Deci eu am fost virgin pana la 20 de ani iar acuma recent am avut 2 contacte cu prietena mea insa vreau sa va spun ca eu nu simt nimic adica o oarecare senzatie majora cand fac sex, nu stiu simt doar asa f slab pe varful capusorului la penis doar cand schimbam pozitiile si atat ..si nu inteleg dc oare? si am obs ca recent nu mai am asa pofte mari ca inainte sa ma masturbez happy. e vreo problema? precizez ca am folosti prezervative extra safe de la durex si am auzit niste zvonuri despre belirea penisului insa nu stiu exact cu ce se mananca. FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Problema consta in faptul ca penisul nu ti se decaloteaza(nu e vorba sa se beleasca, deoarece belire inseamna jupuirea unui animal taiat). Odata penisul decalotat, glandul ramane descoperit si pielea lui fina transmite senzatiile despre care spui ca nu le simti deocamdata.Decalotarea, in cazul tau, e impiedicata de o afectiune minora, numita fimoza, pe care medicul o rezolva la prima sedinta.Te salut cu stima.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hai sa lamurim un mit, o fata doar 72 de ore pe luna este fertila perioada se numeste ovulatie in restul timpului poti face sex neprotejat, ar fi bine sa incerci si fara perzevativ,exista anticeptionale,pastiluta de a doua zi, nu ramane asa usor gravida, doar sasi spuna cand e la menstruatie, sexul la menstruatie e cel mai bun ca sa nu fi tatic apropo sangele acela nu-i plin cu microbi e un mit, sangele e combinat cu urina care inalatura ovulul atat, sangele este mereu fertilizat de rinichi nu exista sange rau sau bun sa ma intelegeti, daca stii ca e sanatoasa incearca si asa sa vezi e un pas, nu uita un copil se formeaza in 9 luni nu naste a doua zi, de fapt sarcina se pierde in primele zile in peste 80 la suta din cazuri sa stii pe viitor bine

| neutrino a răspuns:

De obicei penisul nu se mananca ( vezi ultima ta propozitie), indiferent de poftele pe care le-ai avut sau pe care le ai. In rest totul este normal, chiar daca ai 20 de ani.

| ywar a răspuns:

Decalotarea penisului este foarte importanta. Imi aduc aminte ca cineva raspundea aici pe site, in bataie de joc, bineinteles, citez:"ca asa le place la fete, desfacut".
Eu nu o sa iti spun asa. O sa iti spun ca trebuie sa ai in primul rand grija cu igiena, care-i foarte importanta! Imi pare rau ca voi fi explicit dar asta-i situatia. Trebuie sa decalotezi penisul, (tragi de pielea aceea ce acopera capul penisului pana sub santul balano-preputial. Asta trebuie sa se intample zilnic, la fiecare dus. Daca nu se intampla asta vor aparea infectii in urma carora inelul se va ingusta si va rezulta o fimoza. Fimoza, tradusa foarte simplu este o afectiune care impiedica retragerea completa a preputului la baza glandului.
Cat priveste problema ta ca nu simti nimic, nu stiu ce te-ai astepta sa se intample? Ata, pe care toata lumea o pomeneste, nu-i o smecherie sa se rupa, pentru ca e datatoare de senzatii, iar o fata desteapta care stie ce sa faca te-ar putea sui pe pereti dandu-ti senzatii cu limba. Sper ca te-am lamurit. Daca nu, da un mesaj in privat.

| Alcyon a răspuns:

1. Renunta complet la masturbare.
2. Foloseste alte prezervative. Alea Extra Safe sunt o porcarie.

| Mussette a răspuns:

"cu ce se mananca"
Cu furculita si cutitul, ca sa fii baiat civilizat. Si sa nu uiti sa te stergi cu servetelul in final.
Iar faptul ca nu simti...sa mai renunti lamasturbare si poate atunci sexul iti va provoca placere. Sau adopta alte pozititi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci abuz de masturbare, nu prea mai ai chef de sex si nu prea mai simti.
Prezervativul are o anumita grosime(ca sa zic asa) si normal ca nu simti ca si cum ar fi natural, dar tot ar trebui sa simti ceva.Deci mai incearca, ia-ti un prezervativ "REAL FEEL" de la DUREX.BAFTA!

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc, daca vrei sa simti ceva, sa renunti la masturbare!
In afara de asta nu stiu cu ce te-as putea ajuta eu laughing
Bafta kiss

| Sl1pKnoT a răspuns:

Belirea penisului si cu ce se mananca. Serios frate?laughing Anyway, de la prea multa masturbare iti trece pofta. Da stai calm, dupa ce dai la buci iti trece din cheful de masturbare, tu doar inlocuieste masturbarea cu sexul si totul o sa fie bine.

Răspuns utilizator avertizat