| NicolescuRobertMihai a întrebat:

Salutare, am si eu o problema..treaba e ca vorbesc cu o fata de 3 ani, ca amici, suntem cei mai buni prieteni. Si am decis sa trecem la mai mult de prietenie si m.a refuzat pt ca zice ca este stresata cu facultatea, licenta, ultimul an etc. Ce m.ati sfatui sa fac? Ca ini place foarte.mult de ea. funda

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Inseamna ca ea te vede doar ca pe un prieten si a gasit o scuza de bun simt ca sa intelegi ca nu vrea mai mult de la tine. Acum daca stie ce simti pentru ea, daca va vrea si intr-adevar acestea nu au fost doar scuze, o sa vezi dupa ce termina cu licenta. Nu are rost sa insisti, pentru ca atunci va taia si legatura de prietenie ce o are cu tine.

| NicolescuRobertMihai explică (pentru IsabelaIssa):

Stie ca i.am spus ca imi lace de ea etc etc si mi-a zis ca nu se poate etc etc, ce am scris ma intrebare...

| IsabelaIssa a răspuns (pentru NicolescuRobertMihai):

Pai de asta zic, mai ales daca a zis ca nu se poate, nu ai de ales decat sa o lasi in pace.

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Pune penisul pe ea, arata-i ca ai un penis mare si gata ea o sa vrea sa il folosesca

| neutrino a răspuns:

Respecta-i dorinta si prioritatile. Esti baiat suficient de mare pentru a intelege ca nu conteaza numai ce vrei tu. Si ea are dreptul sa-si faca un iubit un baiat de care se indragosteste, nu o cunostinta!

| SkyPilot a răspuns:

Te-a refuzat ceva mai elegant. Nimeni nu e atat de ocupat. Daca avea sentimente pentru tine, ar fi gasit un loc in viata ei sa iesiti impreuna. I-ar fi facut bine sa mai faca si altceva decat sa lucreze sau sa invete. Nu ai ce sa faci decat sa o lasi in pace. Puteti ramane doar amici.

| Pinocchio a răspuns:

Asteapta sau renunta. Eu cred ca nu vrea mai mult de la tine decat o prietenie.