| Winners10 a întrebat:

As vrea si eu o parere: imi place foarte mult de o fata pe care am vazut-o pe Facebook, pe care nu o cunosc personal (daca veti spune sa o abordez față în față) si as vrea sa o cunosc si posibil si o relatie daca totul merge cum trebuie. Numai ca nu prea stiu cum sa o abordez, ce sa ii zic, cum sa deschid un subiect de discutie. Sunt si putin mai timid. As vrea niste pareri dar daca se poate serioase...

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu.
Ca la atacul la baionetă.
Întâi arunci grenada în șanț.
Fato, te plac. Sunt șansa ta.
Apoi salt înainte.
Ajungi acolo și îi spui că,
Ii citezi din poezia lui Barbu,
Unei femei din Nord.
Și nu te lași.
Îți dă block?
Următoarea la rând.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici cum se începe o conversație in mediul online daca nu o cunoști.
1. O saluți
2. O întrebi ce face
3. Ii zici ca ai văzut-o și ca îți pare ca e draguta și ca ai vrea sa vorbești cu ea
4. O întrebi dacă are si alte rețele de socializare și dacă îți dă numele pe ele
5. Dacă are snap, întreabă-o dacă e activa și dacă vreți sa faceți focuri
6. O mai complimentezi
7. O întrebi cum o cheamă dacă nu ii ai numele complet
8. O întrebi cati ani are, de unde e
9. Dacă te întrebată și ea ceva ii răspunzi frumos
10. O întrebări dacă e la liceu, școala.
11. O întrebi de hobby-uri și dacă da, ce
12. Mai găsiți voi ceva subiecte de discuție
13. Trebuie sa fii amuzant și carismatic
14. Nu te lauda din prima ca ai gucci, off white, chestii de astea, ca dacă ea nu are o faci sa se simtă inferioara
15. Dacă te refuza aia e, nu plânge noaptea după ea
Bafta, sper ca măcar un pic te-am ajutat =)

| MPersephone a răspuns:

Scrie-i. Nu te intimida. Incepe intr-un mod tipic, salut-o, dar nu te limita doar la asta. Dupa cateva replici tipice, incearca sa deschizi un subiect in care tu ai cunostinte, dar care iti pare ca multi pot avea cunostinte. Racordeaza conversatia dupa replicile ei, incearca rapid sa intelegi ce ii place si spre ce conduce ea conversatia. Prima conversatie e foarte importanta, prima impresie e foarte importata. In realitate e mai usor sa schimbi o prima impresie proasta, dar in scris ea te poate bloca oricand. Avantajul e ca ai timp sa te gandesti la ce vrei sa scrii, la cum vrei sa raspunzi. Lasa timiditatea, oricum ramai in fata calculatorului pe moment. Succes.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Da-i mesaj, fa-i câteva complimente, lasă timiditatea si baftă laughing)