| justjohn a întrebat:

ce fel de prezervative si lubrifiant folositi? sunt la inceput de cariera big grin eventual as vrea sa stiu ce model/ marime de prezervativ merge la Johnnyboy`u meu laughing 13 cm lungime/ 12 13 cm circumferinta.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Brand Style Length (mm) Width(min/max in mm)
-Durex Close Fit 178 49
-Sensation 178 52
-Ribbed 178 53
-Pleasuremax 195 54/66
-Elite, Extra Safe, Featherlite, Performa, Select Flavors, Tingle 205 52/63
- Avanti Ultima 205 52/63
- Comfort XL 251 54/63
Acestea sunt toate tipurile de prezervative fabricate sub brandul durex. Primul numar cel din 3 cifre reprezinta lungimea prezervativului iar al 2-lea numar cel din 2 cifre reprezinta latimea prezervativului. Pe scula ta s-ar potrivi cel mai perfect un prezervativ cu latimea de 52-53mm, sau cu notatia "S" sau cel mult "M". Sanatate

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Cele de la Durex sunt cele mai ok. Atat prezervativele cat si lubrifiatul. Dar grija mare la lubrifiant, cel clasic e ok, dar cel mentolat si cel ''fierbinte'' taie orice pofta de sex...

| justjohn explică:

Deci am vazut ca sunt pe marimi la durex 54 56 58 mm. dar la farmacii si in market uri numa 56 am gasit? cam asta ar fi medium?

| RoSlayer a răspuns:

Ia si tu un durex.I don't know