| anonim_4396 a întrebat:

Eu si cu iubita mea suntem impreuna de 5 luni si jumatate. Eu am 20 de ani, ea are 19. Mentionez ca nici unul dintre noi nu mai este virgin. Ne intelegem minunat,dar avem o problema. Nu doreste sa fie atinsa ( nu in modul ca refuza total, dar practic nu ii place..nu simte nevoie sa facem petting ). Simt cum relatia noastra se indeparteaza de punctul asta..pentru ca nu am mai avut momente intime de foarte mult timp. La inceput era ok,inca din prima luna vorbeam despre sex,chiar am si avut momente intime in care ne-am atins.dar acele clipe au disparut de mult timp. Ba chiar am facut sex,dar ceva nu a mers bine si nu i-a placut. Banuiesc ca acela a fost un motiv pentru care se fereste sa ne atingem. Se mai intampla sa nu mearga ceva, ba chiar am vorbit de multe ori cu ea despre chestia asta. dar ea e genul de fata care doreste sa fie imbratisata tot timpul..nici sa ne sarutam nu prea ii place. Intr-un timp imi spunea ca sunt un obsedat,dar nu cred ca am pus accent pe asta in relatia noastra, ci pur si simplu sunt un baiat care ar dori sa fie atins si sa-si atinga iubita. Dupa 5 luni si jumatate eu nu i-am atins niciodata fundul pentru ca nu ma lasa. Mi se pare ceva incredibil ca o fata sa refuze momentele intime cu iubitul ei avand in vedere ca nu mai este virgina. Ce pot face in situatia asta?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti o surioara de sex masculin din pacate man, parerea mea e ca sta cu tine din plictiseala asta nu profita de tine financiar, stai 5 luni pentru ce? fata ori e asexuala ori nu o atragi fizic, daca ai fi badboy nu stateai 5 luni dupa ea,esti un baiat cuminte,timid, fricos, un baiat care se comporta frumos, aprecieaza o femeie etc lor nu le plac genul asta de baieti asta e, cautati alta sau continua sa te minti, rolulu tau ca masculul este reproducerea nu asexualitatea, ca doar nu stm cu ele din plictiseala ai nevoii man, nu te minti ca nu ai

| iSwag a răspuns (pentru RAY):

Imi place cum gandesti big grin.

| RAY a răspuns (pentru iSwag):

Mai rar sa aud asa ceva

| iSwag a răspuns (pentru RAY):

Pai, cand esti inconjurat (la modu' general) de "baieti" cu pantaloni mulati care isi pun statusuri "Da mama, sunt beat" cum sa aprecieze ei "masculinitatea pura"

| RAY a răspuns (pentru iSwag):

Baietii lui mami forever

| Marius2094 a răspuns (pentru RAY):

Am povestit pe scurt despre problema mea. Nu aveam cum sa prezint exact toate detaliile. Eu cred ca fata asta chiar ma iubeste. Acum putin timp m-a invitat la ea acasa sa-i cunosc parintii. Posibil sa ai si tu dreptate, dar nu vreau sa ma gandesc exact la despartire. Mie imi place cum se comporta in general cu mine, si mai cred ca ne intelegem foarte bine. Eu incerc sa rezolv problema, dar daca nu se poate..bineinteles ca ne vom desparti. Am vrut sa aud mai multe pareri. Iti multumesc pentru raspuns, voi tine cont si de al tau.

| RAY a răspuns (pentru Marius2094):

Ma omule daca simti ca te iubeste nu te desparti de ea, eu ti-am spus ca ai nevoii sexuale,emotionale, adica eu pot face sex cu x si sa o iubesc pe y ma intelegi? nu devenim gay cand iubim nici asexuali, dar daca tu o iubesti cu adevarat treci peste asta sau nu, e viata ta, sincr nu esti un badboy, schimbate numai fi baiatul mami seerios

| Lawliet14 a răspuns (pentru Marius2094):

Inseamna ca nu o iubesti!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este nevoie doar de O CLIPA DE RATIUNE pentru a rezolva/elimina O VIATA DE CALVAR.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca ai deranjat-o prea tare cand ati facut sex. Incearca sa fii mai intelegator cu ea si poate te accepta sa o atingi.

| Marius2094 a răspuns (pentru Emilian65):

Sunt destul de intelegator, crede-ma.

| LoveSleep a răspuns:

Mai vorbește cu ea despre asta și află motivul pentru care nu vrea, pentru că sigur e unul.
Dacă nu vrea să ți-l spună sau continuă cu asta, eu zic să luați o pauză...permanentă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se pare incredibil ca mai stai cu ea...

| KMaddieK a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ca la un moment dat sa nu mai imi placa sa ma sarut, sa ma vad cu o persoana, parca ma plictisisem. Vezi sa nu fie vorba de monotonie in relatia voastra. Iar despre partea cu atinsul, poate ca ea are doar un scop acum, de inca e cu tine, nu te supara, dar poate o atrage altcineva.

| anonim_4396 explică (pentru KMaddieK):

Nu cred ca e genul suparacios. Pana la urma sta cu o fata care il lasa doar sa se uite la ea...

| Marius2094 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scris si mai sus. Nu e ca si cum ar refuza de tot, dar nu exista nici o dorinta a ei in a face asta. Lasa impresia ca nu ii place/nu vrea.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Probabil ca ceva nu a mers bine atunci cand a facut sex, poate a durut-o foarte tare sau ceva de genul si de asta nu ii place sa fie atinsa. Sau, poate fi o experienta care a traumatizat-o in trecut.De ce nu incerci sa vorbesti asta si cu ea? Nu-i spune ca un epros, fii atent la ce spune si sustine-o. Bafta! happy

| Mihailescuioana29 a răspuns:

In cazul acesta, ar trebui sa aflii mai multe despre trecutul ei. Poate a fost abuzata in trecut si are traume. Daca nu este asa, atunci trebuie sa discutati serios pe tema aceasta. Are ea un motiv pentru care se intampla astea.

| PsihopatX3 a răspuns:

Amândoi majori, dezvirginați, sunteți de 5 luni împreuna iar ei nu îi place să o atingi... până la urmă de ce mai eşti cu ea?

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

S-a cam plictisit de tine sad imi pare rau sa ti-o spun dar asa pateam si eu cand ma plictiseam de cineva.Nu mai simteam sa vreau sa ma sarute... poate chiar nu i-a placut cum ai facut sex cu ea...de ce nu vorbiti? de ce nu o intrebi daca s-a plictisit de tine, ce e cu ea, de ce nu vrea sa o atingi mai mult sau sa mai faceti sex :-( chiar imi pare rau pentru tine. Vorbeste cu ea si ar trebui sa-ti spuna de ce nu mai vrea sex cu tine ori poate nu o atrage asa mult sexul. Unele sunt mai doritoare de sex altele mai putin sau altele prea puuutin.Bafta!

| OctavianT a răspuns:

Daca nici unul dintre voi nu mai e virgin si sunteti impreuna de atata timp, fara nici-un contact fizic, poti sa o parasesti linistit. Sigur are pe altcineva.
La varsta ei sexul poate il refuza, dar atingeri si saruturi... imposibil
Daca va despartiti, cred ca va fi usurata