| azerbajan a întrebat:

Salutare fetelor, am si eu o intrebare mai mult pentru voi.Am fost o perioada de 4 luni de zile impreuna cu o fata pe care am iubit-o si o iubesc in continuare. la un moment dat dupa 4 luni de relatie ea mi-a zis "hai sa ne despartim sa luam o pauza pentru un moment, ca in ultimele saptamani tu m-ai cam indepartat de tine " bine sunt constient ca si din greseala mea si ca am indpartat-o pentru ca eu unu incercam sa fac tot posibilil sa nu o supar cu ceva sau sa nu ne certam niciodata ( si in aceste 4 luni chiar nu ne-am certat niciodata) vorbeam pe fiecare zi dar mai mult prin mesaje si la telefon vorbeam cam odata la 2-3 zile eu unu nu stiu de ce dar ma abtinea de la multe lucruri pe care voiam sa le fac si credeam ca poate o supar si nu mai faceam acele lucruri voiam pe fiecare zi sa o sun dar nu stiu ce ma tine si imi imaginam ca poate o deranjez si tot asa prosti din astea. Bine dupa primele saptamani cand mi-a zis sa ne despartim era foarte rece fata de mine ma evita si nu prea ma baga in seama, iar acum in ultima perioada vorbim aproape zilnic pe facebook si cateodata si prin mesaje, am fost impreuna cu ea si ne-am plimbat ea zicandu-mi " hai vii prin centru cu mine? " si glumim foarte mult unu cu altu ne zicem porecle si tot asa si acum nu stiu ce sa cred eu tin in continuare la ea foarte mult si nu stiu daca ar vrea sa fin din nou impreuna sau poate face toate astea doar asa considerandu-ma un amic. Si chiar ea m-a intrebat odata " tu mai tii la mine? zi-mi sincer ca vad dupa cum ma privesti " iar eu i-am raspuns ca da tin foarte mult si ea a zis ca nu mai credea ca tin la ea in continuare... si acum nu stiu ce sa cred si nu stiu ce sa fac.Un sfat si mie se poate?

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Ok, in primul rand ce o sa-ti zic nu o sa-ti convina, dar asta e adevarul.
Esti un fricos si jumatate. Ti-e frica ca daca o suni, o deranjezi si ea se supara pe tine. De ce sa se supere in primul rand? Ea daca te-ar suna si te-ar deranja cu ceva anume te-ai supara sau i-ai spune ca esti putin ocupat si o suni mai tarziu?
Tu prin dorinta ta de a nu gresi cu nimic practic ai indepartat-o pentru ca erai nesigur in tot ceea ce faceai cu ea, iar fetelelor nu le place asta la un baiat, chiar deloc. Asadar, ai devenit plictisitor iar ea s-a plictisit de tine, nu mai simte nicio atractie, vrea ceva mai incitant.
Culmea ironiei e ca prin dorinta ta de a nu gresi cu nimic ai gresit. Nu esti robot, nimeni nu poate sa nu greseasca. Ideea e alta. Daca o superi cu ceva anume, atunci ea poate sa iti spuna asta incat sa nu mai repeti greseala asta viitor. Daca se supara pe tine din banalitati si nimicuri, stai linistit, desparte-te de ea, pentru ca e imposibil sa ai o relatie cu o astfel de fata, iar cel mai sifonat din toata treaba asta o sa fii tu, pentru ca o sa-ti franga inima.
Un sfat pentru tine este sa nu mai fi asa fricos, sa nu te mai gandesti atat de mult daca o superi sau nu. Bineinteles, asta nu inseamna sa nu mai gandesti deloc. Tot ce trebuie sa faci este sa ai mai multa incredere in tine, fetelor le plac baietii, nu mieluseii.

2 răspunsuri:
| Cupcake a răspuns:

Noi fetele suntem complicate. Inca are nevoie de timp de gandire, dar in acest timp tu poti incerca sa o recuceresti, astfel aratandu-i cat de mult tii inca la ea.

| Wowitsme a răspuns:

Ea probabil are nevoie de timp. Sau vrea sa te puna la incercare, sa vada daca tu chiar tii la ea! Vrea sa vada cat timp mai stai asa, fara a te lasa batut sau ati face alta prietena. Daca ea isi va face un nou iubit ori vrea sa te faca gelos ori chiar nu mai are incredere in tine. Aratai ca tu chiar tii la ea prin gesturi nici ca un mic cadou sau ceva scris. Aratai ca ea e mai presus de orice. Trebuie sa iti faci curaj sa o suni, sa nu iti fie frica de ea. Si daca o vei deranja cand suni, tot isi va da seama ca tu chiar tii la ea. Fao sa creada ca tu chiar mai tii la ea! Sper ca te-am ajutat! Succes! happy