| SSundee a întrebat:

Salutare la toti, numele meu este Claudiu, am 18 ani si sunt intr-o relatie cu o fata de aceiasi varsta de aproape 6 luni. Inainte de mine a existat un baiat mai mic cu un an decat ea, care a incercat sa se bage pe prietena mea. Din faptul ca a fost badaran si nesimtit a reusit sa i intoarca sentimentele prietenei mele actuale ea renuntand la el. El s a ofticat foarte tare iar la 3 luni dupa a devenit prietena mea. Omul este efectiv obsedat dupa ea si de multe ori o suna incontinu ca sa si ceara scuze si sa ceara o a doua sansa. Mentionez ca prietena mea a avut sentimente pentru el dar nu au fost impreuna pana la un majorat cand el si a batut joc de ea efectiv si de atunci ea a renuntat la el. M am certat de foarte multe ori cu prietena mea datorita lui pentru ca mereu imi zicea ca vorbeste cu el sa termine vorbea apoi la cateva sapt o luna o contacta iar spunand ca e beat si plange dupa ea. Acum aproximativ 2 luni a fost o excursie cu scoala ei ( ei 2 fiind in acelasi liceu ) din care eu nu am fost de accord sa plece deoarece am simtit ceva rau ca o sa se intample cand am auzit ca vine si el. Intr un final au mers si ne am certat si cand se afla in excursie pe tema asta ea promitandu mi ca nu o sa aive vreo treaba cu el. Din cauza certurilor cu mine a baut putin. Si acum dupa 2 luni mi a marturisit ca s a sarutat cu el. Am zis ca, cade cerul pe mine nu stiu cum sa reactionez am fost inselat de propia mea prietena. Chiar daca imi spune ca regreta enorm si etc. Chiar nu stiu ce sa fac dau funda cel mai bun sfat

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Auzi, întreab-o de când e băutura o scuză pentru prostie?!? ce, șoferii beți scapă de pedeapsă dacă fac accident?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te-a inselat, tu cum poti sa mai ai sentimente de iubire pentru ea? Las-o baiete! Poate ii place mai mult acel baiat care se poarta urat cu ea.

| sofisis a răspuns:

Pai normal ca te-a inselat propria ta prietena. Nu avea cum sa te insele iubita vecinului de cartier. laughing)
A te saruta nu se pune neaparat ca te-a inselat. Plus ca eu cred ca el a profitat de faptul ca a prins-o intr-o postura vulnerabila.
Si a avut totusi bunul simt sa iti spuna.
Ce nu inteleg eu...ea de ce vorbeste totusi cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand am inceput sa citesc, am vrut sa-ti spun ca prietena ta o arde cu respectivul. M-am intristat cand am citit ca ti-a marturisit ca a facut-o. Mi-ar fi placut sa fiu eu primul care iti spune asta...

Ai incredere in ea. Te-a mintit inainte, te va mai minti si pe viitor, ca orice om.

| NameHarris a răspuns:

Fa ceea ce crezi tu nu te lua dupa ce iti spun aliwinking Eu de ex. iti zic sa-i dai papuci laughingPentru ca nu ei au sentiment fata de eahappy Ci tu)

| Amsm a răspuns:

Las-o balta. Daca ea la primul hop s-a si sarutat cu ala, data viitoare se culca cu el. Si ...sa nu cumva sa o crezi ca nu va mai exista data viitoare. Iar eu nu am o parere buna despre fetele care beau (cand se cearta), sunt instabile emotional. Imagineaza-ti ca pe viitor poate ai vrea ceva mai serios, ca si casatoria, si cand vii acasa de la munca, nu stii daca o mai gasesti acasa, apoi du-te si caut-o prin santuri. Nu cred ca iti doresti o astfel de viata. In orice caz, daca a avut tupeul sa se mai sarute cu ala, inseamna ca nu te iubeste asa mult cum crezi tu, sau cum iti spune ea. Succes!

| ANONIM5677654 a răspuns:

Te-a inselat. Las-o asa. Daca te-a inselat acum te va insela si mai tarziu. Mai bine suferi acum decat sa suferi si mai mult mai tarziu. Si eu am prietena de 1 an si o iubesc dar daca mi-ar face asa ceva nu as mai vrea sa o vad in viata mea. Nu poate sa te iubeasca si sa iti faca asa ceva. Ca a baut putin asta e scuza? Nu exista nicio scuza pentru asta. Aceasta este parerea mea, dar tu fa ce crezi ca este mai bine pentru tine.