| GossipGirL93 a întrebat:

Salutare la toti vreau sa va intreb daca sunte-ti indragostiti ce sentimente aveti? Eu sunt indragostita si simt ca am nevoia de a vorbi cu cineva simt ca imi es din minti)e dureroasa pe de o parte!

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Descrie situatie, care e problema

| indragostituspun a răspuns:

Asa e azi razi maine plangi dragostea asa e nu poti face nimic

| blueheart a răspuns:

Cateodata iubirea nu este cum ti-ai inchipuit-o tu pentru ca celalalt nu iti impartaseste la fel de profund sentimentele. Dar ai de ales:sa mergi mai departe si sa cauti acea persoana care sa iti poata oferi dragostea de care sufletul tau are nevoie sau sa iubesti tu mai presus de orice persoana care sta acum langa tine si la care tu ai vazut acel CEVA special.
E o alegere. Inima ta alege daca oferi tu iubire sau daca renunti si cauti o alta iubire.
Pentru mine "a fi indragostit" si " a iubi" sunt lucruri diferite. Am fost de multe ori indragostita dar am inteles intr-un final ca "a iubi" e mult mai mult, de fapt e totul:e daruire, respect, incredere, prietenie, devotament. Eu am ales sa iubesc mai mult decat orice persoana pe care eu o port mereu in suflet. Nu conteaza ce spun ceilalti. Iubesc si am incredere in iubirea mea.
Va fi bine, nu mai fi trista. Dupa ploaie intotdeauna apare soarele. happy

| EnglandGB a răspuns:

Buna! te inteleg perfect si eu am trecut prin asta, dar s-a dovedit a fi o prostie din partea mea, am crezut prea mult in ceea ce simteam pentru ea si sentimentul nu era reciproc. Daca vrei sa vorbim? PM