| Vasile00000fg a întrebat:

Salutare!
Poate este vreun medic ginecolog pe aici sa ma ajute.
Am avut un act sexual cu prietena mea, am folosit prezervativul și la sfarsit am ejaculat in prezervativ dar inauntrul ei!
Dupa am mers la baie sa-l verific daca e totul bine cu prezervativul, l-am umflat cu aer si am apasat de vreo 2 ori pe el sa-i fac presiune putin si dupa cateva apasaturi a buhnit.
Este posibilitatea ca era gaurit de asta a buhnit?
Sau daca se formase o microfisura este posibilitatea ca sperma sa ajunga in vagin sa ramana gravida dupa asa ceva?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă ai pus apa în el și nu a curs apa, înseamnă că nu era spart și spermă nu a ajuns vagin ca să apară vreo sarcina nedorita. Deci șansele de a fi ramas gravida sunt minime.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este nimeni ginecolog aici, nu prea cred ca doctorii au timp sa stea pe astfel de platforme laughing
Daca ai verificat prezervativ si ai reușit sa il umfli cu aer înseamnă ca nu era găurit, altfel s-ar fi vazut ca iese aer din el când il umflai. Bănuiesc ca l-ai spălat si umplut cu apa înainte sa il umflii, iar daca nici apa nu curgea din el, înseamnă ca nu era fisurat si poți sa stai liniștit, nu ai lăsat-o gravidă. Prezervativul s-a spart pentru ca ai pus presiune cand ai apăsat pe el.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

E o intrebare, intrebatoare.
Nu stiu de ce l-ai verifica prezervativul la baie, pentru a-l umple cu apa. Eu stiu ca atunci cand ai un prezervativ nou, pe care nu l-ai pus in portofel sau in buzunarul de la spate nu ai de ce sa-ti faci prea tare griji.
Faptul ca l-ai umflat cu aer si el a explodat (depinde dupa ce cantitate de aer sau apa) asta inseamna ca retine lichidul, deci sperma, care normal ar fi ajuns in vaginul iubitei, a ajuns in prezervativ. Restul cu microfisuri... deja intram intr-un domeniu vast, ba chiar in defectoscopie.