| oarecare10 a întrebat:

Salutare prieteni am o singură întrebare la care doresc să răspunda cat mai multe dintre voi si să răspundă pe cât posibil de corect am 17 ani și am fost la frizerie și acolo frizerita era o fată de vârsta mea frumoasa foc eu m-am îndrăgostit de ea dar în oglindă am văzut că pe mâna dreaptă avea un inel sau o verigheta pe al patralea deget mai mic, daca intelegeti ce vreau sa spun eu nu am avut niciodată prietenă și nu știu cum este treaba cu inelele sau verighetele deci intrebarea mea este fata aceea este logodită sau măritată sau fetele poarta inele și pentru alte scopuri cum ar fi să nu se ia băieți de iele...
cel mai bun răspuns primește funda + vort multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu ai probleme cu inima, mergi din nou la frizerie si intreab-o daca este logodita/maritata sau nu.

| Felissa13Eden a răspuns:

Din cate stiu eu, verigheta de tine la mana stanga, deci, cred ca ea purta inelul ala pentru ca ii placea pur si simplu.

| Sorryeees a răspuns:

Pai daca era un inel asa simplu din aur sau argint(sper ca stii cum arata verighetele, daca nu intra aici https://www.google.ro/......ps?/search ca e logodita, daca nu inseamna ca e pur si simplu un inel. Fetele se simt foarte bine cand poarta inele, deci nu era neaparat logodita. Sper ca te-am ajutat.

| Wargasm a răspuns:

Fetele poartă inele că așa vor ele și pe ce deget vor ele. În general inelul de logodnă / căsătorie se poartă pe al patrulea deget (începi să numeri de la arătător) Nu am auzit de vreuna să poarte inele ca să nu fie "agățată". Ca să simplifici, întreab-o așa ca fapt divers dacă e căsătorită / logodită. Nu o să îți înfigă foarfeca-n cap.

| anonim0just0for0me a răspuns:

Sunt fata si am purtat si eu multe inele. Pe diferite degete. Asa ca nu ai
de ce sa iti face griji. Am avut si eu inel la mana dreapta pe al patrule deget. Si mama poarta inel de frumusete pe acelasi deget(ma rog, poarta pe mai multe). Clar este ca fata respectiva nu are iubit.
Sper ca te-am lamurit si sa ai noroc cu fata. Bafta!winking

| XxninjaZz a răspuns:

Frate, inelele pot fi purtate si ca o bijuterie, dar si ca semn ca e logodita sau casatorita. Eu cred, ca la varsta ei sigur nu e logodita sau casatorita in niciun fel. Deci, inelul pe care il purta, e doar o bijuterie si nu inseamna nimic. Dar faptul ca l-a pus pe al patrulea deget(inelarul) iti poate da un pic de gandit.dar poate ea asa vrea sa il poarte. Sper ca te-am ajutat!

| Grizz a răspuns:

Poate ala era singurul deget pe care ii incapea inelul respectiv.Am patit.