| tpubv94 a întrebat:

Salutare. Sper sa aveti rabdare sa cititi tot. Vreau un raspuns sincer.
Ma macina niste ganduri de cateva zile. Sunt oricum bagat in ceata nu stiu daca as putea sa formulez o intrebare dar ma voi stradui.
Prietena mea nu este asa cum ma asteptam eu sa fie. Este libertina si imorala. Foarte... ea are 18 ani si a intretinut relatii sexuale cu foarte multi. Nu ma deranjeaza asta dar vreau sa inteleg fenomenul "femeie". Ea mi-a spus recent ca nu imi poate spune ca nu ma va insela. Ca nu intentioneaza sa ma insele, dar se lasa dusa de val, daca ii 'iese' ceva nu rateaza ocazia. De asemenea mi-a spus ca e multumita de mine. Cum vine asta? A incercat sa ma convinga ca e ok sa inseli, ca toate sunt asa si ca nu mai e ca pe vremea bunicii. Sunt de acord ca nu mai e asa dar nu e ok cand te aflii intr-o relatie. Are un prieten de 30 de ani cu care vorbeste in fiecare zi si a intretinut relatii sexuale si cu el. M-a mintit mult cu chestiile astea. La inceput mi-a spus ca e de acord cu faptul ca nu e bine sa inseli, m-a amagit ca vrea ceva serios desi noi ne-am cunoscut in noaptea incare am facut sex, iar mai apoi ne-am combinat, as fi putut sa ma prind. Se plangea de vechile relatii ca nu se simtea iubita si a renuntat la relatii. Desi ulterior mi-a spus ca a inselat de mai multe ori. Dupa discutia asta am inselat-o. Probabil nu stie, si daca stie nu ma deranjeaza. Si cu siguranta nici pe ea. Cea cu care am inselat_o este o prietena pentru care aveam sentimente de mai mult timp. Si ea pentru mine. Am vrut sa ma despart de iubita mea sa fiu cu amica mea. O cunosteam foarte bine, am locuit impreuna cateva luni. Dar mi-am dat seama ca nici pe ea nu o cunosteam cu adevarat. Imi spunea cu lacrimi in ochi ca vrea sa fie fericita cu mine ca vrea sa avem un viitor. Dar subit nu mi-a mai raspuns la telefon nu m-a mai cautat. Cand in sfarsit am reusit sa dau de ea mi-a spus ca asa este mai bine. Ramanem amici cu beneficii.
De ce sunt femeile atat de superficiale? De ce sunt profitoare si alearga doar dupa sex si bani? De ce inseala? Cum o pot face pe prietena mea sa nu ma insele, ce ii pot oferi? Daca o femeie este multumita de ce are acasa de ce inseala? Cum pot gasi pe cineva care sa ma iubeasca si care sa merite toate eforturile, inclusiv cele materiale? Stiu ca in ziua de astazi este greu sa gasesti pe cineva sincer, dar caut de multa vreme si nu am noroc. Vreau o partenera care sa ma iubeasca, care sa comunice cu mine si sa fie devotata daca e multumita de mine. Daca nu e multumita sa imi spuna si voi incerca sa ma schimb. Daca nu pot, punem punct, dar nu sa ma insele. Nu ma intereseaza aspectul fizic, ba mai mult, nu m-ar deranja sa fie mai urata. Una urata nu va renunta la mine asa usor. Mentionez ca pana acum am avut doar partenere frumoase. Dar atat. Inafara de un corp frumos si o noapte de neuitat nu mi-au oferit nimic mai mult. Cum sa procedez? Ce pot sa fac cand aproape toate sunt tarfe, superficiale sau profitoare? Pot sa schimb ceva in relatia actuala? Prietena mea este acum "in club la ziua verisoarei ei"
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Eu zic sa renunti la amandoua.Crede-ma nu toate fetele sunt la fel, sunt fete care isi doresc chestii romantice si viseaza la baieti din filme, si nu sunt panarame.Dar stii de ce nu le gasesti? Pentru ca ele sunt prea inocente pentru a da atentie unui baiat ca tine.ea nu vrea un baiat care sa o ''...'' vrea un baiat care sa fie topit dupa ea, sa innebuneasca daca nu o are alaturi..intelegi? Acele fete sunt cel mai greu de gasit, pentru ca probabil nu ies asa mult in evidenta cum iese o panarama.Eu zic sa iti schimbi anturajul si daca tu cauti fete cuminti in club, crede-ma nu o sa gasesti niciodata.O fata cuminte si gingasa probabil e casa si citeste o carte. Deci un mic sfat :Schimba-te tu ca barbat si dupa o sa gasesti si fete pretioase.Stii depinde si ce gen de fete atragi tu, cine se aseamana se aduna.winking Deci mult succes!

17 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Ghinion curat. Ce sa mai zic. Acuma sexul ii o nevoie, oricine intelege asta, mai ales daca esti intr-o relatie. Acuma probabil ca iubita ta asta ii place si asta face. Scuza-ma dar e o curva. Nu stiu unde le-ai gasit pe tipele astea dar crede-ma ca nu toate is la fel laughing. Acuma nu stiu ce sa zic. Chiar tu ai zis ca daca te insala pui punct. Pai fa-o! Pentru ca daca a facut-o odata fi sigur ca o sa o faca si a doua oara si a treia oara si tot asa. Pentru ca ii merge. Las-o sa se insele singura si vezi-ti de ale tale. Poate faptul ca de prima data ati facut sex ar fi trebuit sa iti dea de gandit. O fata cu putina minte nu face asta ci asteapta sa vada ce are langa ea si daca merita. Acuma depinde de tine. Ai zis ca ai avut numai partenere frumoase si in afara de o noapte de neuitat nimic mai mult. Ok pai probabil asta ai lasat si tu sa se inteleaga. Ai oferit o data si gata. Unele dupa asta umbla. Acuma tu stii mai bine ce s-a intamplat intre voi dar eu zic ca nu merita. Numai bine.

| Gizăz a răspuns:

Nu poţi generaliza. Nu toate-s târfe. Ai avut un ghinion incredibil. laughing Ştii vorba aia... nu ajunge o carte de o mie de pagini să-nţelegi femeia. E o vorbă falsă. În sensul că nu trebuie să o înţelegi. Dacă le tratezi ca pe nişte cârpe nu mai scapi de ele. Sunt excepţii, desigur. Dar majoritatea sunt extrem de proaste. Pot fi interpretat drept misogin, dar am destule amice femei şi majoritatea sunt de acord cu mine aici.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inca nu ai mintea suficient de deschisa sa accepti faptul ca OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM, setea lui de cunoastere, poftele fiziologice nu ii le poate impiedica nimeni daca el vrea sa faca asta o va face, chiar daca e insurat/casatorita/ are copii/ etc. si inca ceva fata face ce este normal la varsta ei, experimenteaza si se distreaza lucru ce ar trebui sa faci si tu nu sa iti pui probleme de astea existentiale de baiat insurat frustrat care nu s-a bucurat de viata

| Miladincaa a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce ti mortis sa repeti chestia asta mereu " omul nu e facut sa fie monogam"? Ce te face sa crezi asta? Sa faci sex cu o gramada in timp ce esti cu cineva iti pare normal?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Miladincaa):

Experienta vietii mi-ad dovedit puternic acest lucru, dar si scrierile antice antropologie confirma acest lucru, omul e insetat de cunoastere, de mister, de nou, a fi intr-o relatie toata viata cu o singura persoana si dedicandute doar acestea e precum tiai pune o centura de castitate, te opui naturii

| corbulalbrosu a răspuns:

Afla ca in popor sa incetatenit un proverb verificat in decursul timpului si anume: "naravul din fire n-are lecuire". Trebuie sa te multumesti cu gandul ca este cinstita cu tine si nu ti-a ascuns modul ei de a-si trai viata.Nimeni nu te obliga sa ramai cu ea. Orice ai incerca pe ea nu vei reusi sa o schimbi deoarece la fel se zice si ca "Lupul isi schimba parul dar naravul ba" Ea nu te inseala, ea isi traieste clipa si va trai asa pana la sfarsitul vietii pentru ea comportamentul ei i se pare unul normal.Singura solutie este despartirea sau acceptarea situatiei.

| LoveSleep a răspuns:

Deci. Prietena ta este o târfă cu acte in regula. Oricum, esti constient de asta. Tin neaparat sa mentionez ca o tipa de pe centura o priveste de sus. Prietena asta a ta, o fi nimfomana. Oricum, nu asta e ideea.
Te duci la spital, iei niste perfuzii d-alea care ti le da cand nu poti manca.
Mai ai nevoie de niste viagra.
O chemi pe la tine: Ii bagi perfuzia, nu de-alta, da sa nu mai pierdeti timpu mancand. Am uitat catusile. Da, ia si d-alea. Asa. Dupa ce i-ai pus perfuzia, o legi de pat. Iei viagra si ii dai bataie. O tii asa cateva zile intregi. Cu putin noroc, o sa-i treaca.
Lasand la o parte gluma, nu ai ce sa-i faci, oricum, de ce ai sta in calea fericirii ei? Trebuie sa recunosti ca iti place si tie situatia cat de cat.
De sfaturi nu ai nevoie, crede-ma. Gandesti bine. Cand o sa-ti pui "ideile" in aplicare, o sa dai de o fata conform cerinteler tale.

| Oana92 a răspuns:

In ziua de azi relatiile astea, deschise, sunt la moda. Si pana la un punct le si pot intelege : daca amandoi sunt de acord cu asta, sunt fericiti si functionali asa care ar fi problema? Problema apare cand unul nu e de acord...ce nu inteleg eu aici e de ce acel cineva ramane in relatie. Asta nu inteleg nici la tine, de ce ramai in relatia cu ea daca stii ca te inseala si nu esti de acord cu asta? Ea ti-a spus de la inceput ce iti poate oferi, daca ai acceptat poarta-te ca atare!
Apoi, de ce ramai cu ea daca ai sentimente(chiar si neimpartasite) pentru altcineva? Si de ce ai inselat-o la randul tau daca tie nu iti place ce iti face ea?

Nu toate femeile sunt superficiale. Si in general superficialitatea merge mana in mana cu imaturitatea.
De ce alearga dupa sex si bani? Pentru ca astea le sunt valorile...si pe astea greu le schimbi!
Nu poti face nimic pentru ca ea sa inceteze. Cand se va plicti de ce face se va opri. Sau cand va gasi acel ceva ce cauta in cei cu care te inseala si pe care e clar ca nu il ai nici tu.
Daca e multumita de ce are acasa nu merge la altul, e simplu! Exista ceva ce ea isi doreste si tu nu ii oferi. Poti sa fii tu cel mai frumos, mai bogat si mai bun amant, ca daca ea vrea sa ii faci placinte si tu nu ii faci pleaca la altul care ii facewinking

Daca exista o adresa sau o reteta prin care poti gasi un om ''perfect'' toti oamenii ar fi fericiti! Plus ca tu pornesti din start cu ideea ca toate sunt tarfe, profitoare si superficiale...

Nu mai cere fidelitate cand tu nu o oferi. Si cand ce ti se intampla e prea mult si de nesuportat... pleaca! happy

| ywar a răspuns:

Pai la tine nu gaseste ce gaseste la unul de 30 de ani: bani. Aluia ii surade ideea ca are parte de o priveliste misto (nu doar cand sta in patru labe) si e chit pe chit. Tu vezi si altceva important in viata si de aceea nu vrea sa fie cu tine. Esti diferit fata de cei de varsta ta. Asta e tot...

| Lawliet14 a răspuns:

Nu generaliza! Ea e asa, desparte-te cat mai repede de ea. Sunt multe tot mai depravate dar cred ca ai gasi pe cineva dar ai schimba cercul de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi aduci aminte de o melodie " prietena ta e o tarfa", ti se potriveste. dar oricum si tu esti o tarfa, nu ca ea desigur dar cum? iti place sa stai cu ea pentru sex, cui baiat nu i-ar placea, chiar daca stii ca atunci cand o saruti de fapt mai pupi mostenitoarele altor barbati. fii si tu mai uman, ai respect de sine daca ea nu are, si cauta una normala nu oricare panarama.

| Miladincaa a răspuns:

De multe ori femeile sunt foarte complicate, dar nu sunt toate facute dupa acelasi tipat ( moda, bani sex). Asa cu nu putem spune despre barbati ca toti sunt niste porci misogini care inseala, nici nu putem cataloga toate femeile drept tarfe materialiste. Sigur exemplele negative sunt numeroase, iar exceptile atat de rare incat am putea spune ca sunt pe cale de disparitie

| Melonnn a răspuns:

Heei!
Ai avut ghinion, mult! Doar atât.
Câti ani ai?
Poate se îndragosteste de tine.
Daca s-ar îndragosti sigur nu ar însela.
Ce ne-ai spus noua, spune-i ei.
Nu ii cere sa se schimbe, fa-o!
Eu m-am schimbat mult, cand am început sa-l plac. Îmi ofera atât de multa iubire ca prefer sa fac acelasi lucru chiar daca uneori schimb opinia.
Eu nu faceam sex cu cine apucam, eu doar ieseam mult, fumam iarba si etc.
Dar cand apare cineva cate te Face zante simti femeie, iubita, frumoasa, renunti la tot!
succes

| tpubv94 explică:

Va mulțumesc tuturor pentru raspunsuri. M-au ajutat toate. Am constatat ca de fapt problema este la mine. multam

| 2108199 a răspuns:

Nu toate sunt la fel! Invata sa faci diferenta intre o femeie si o panarama. Inainte sa iti faci o iubita fii amic cu ea, cunuoaste-o foarte bine. Iti poti da seama cu usurinta cine este o usuratica si cine nu. Mai bine ai langa tine o copila pe care sa o" cresti" decat una care stie cum sa te joace pe degete. Asta face asa zisa prietena a ta cu tine in momentul de fata. Mult noroc! Mai bine incheie relatie si cauta o femeie adevarata.