| RedGoat a întrebat:

Sunt indecis in a lua o decizie.Este vorba despre o fata pe care o cunosc de la gradinita (trecem clasa a 9 a). Este genul de amica care ma pastreaza in friend zone (dar nici eu nu o plac foarte mult incat sa spun ca sunt indragostit de ea), eu ii spun ce probleme am, pot sa vorbesc si despre fata de care-mi place cu ea.Nu vorbim in fiecare zi, vorbim din cand in cand.Chestia este ca eu nu-i scriu deloc,pentru ca imi este frica sa nu fie o conversatie de genul "Ce faci? R:Bine,tu? Asta a fost introducerea,sa va fac o imagine,urmeaza problema pe care o am: nu prea este deschisa cu mine cand vorbim,nu-mi vorbeste despre baietii care-i place,ce o supara, ce probleme are..parca eu sunt fata, mereu spun ce probleme am eu.In timpul anului scolar,pe la sfarsitul lui mai,mergeam impreuna cu ea si cu inca un coleg in drum spre casa. Dupa ce am luat-o pe drumul meu, a ramas cu acel baiat si i-a zis " nu vreau sa merg acasa", dupa care s-au sarutat intr-o scara de bloc:l Ma simt gelos si acum dupa ce s-a intamplat asta.Chiar daca e un fel de bff,simt nevoia sa o sarut, chiar nu stiu de ce.Am avut si noi un moment mai "intim", cand si-a pus capul pe umarul meu la un film.Si pe langa lucrul asta care nu mi l-a spus,mai si fuma (nici asta nu mi-a spus). Ma bate gandul sa-i spun de chestiile astea doua,dar poate se supara, chiar nu mai pot sa tin in mine.Cu asta care s-a sarutat i-a spus mai multe din 'secretele' ei,probabil ca il place mai mult.I-am dat si eu de inteles ca o plac la un moment dat, dar m-a refuzat subtil.Si nu e prima care ma refuza, am esuat de doua ori, mi-am pierdut toata increderea in mine cu fetele.
Pana la urma sa-i spun de cele doua lucruri care le stiu?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa treci la fapte.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, spune-i ceea ce simti inainte de a fi prea tarziu! Cu siguranta o iubesti, de asta esti atras de ea! Probabil cand s-a sarutat cu acel tip a facut lucrul acesta doar pentru a te face pe tine gelos si sa incerci sa o castigi! Spune-i ceea ce simti inainte de a fi prea tarziu altfel o vei pierde pentru totdeauna. Nu te astepta sa faca ea primul pas

| BlackStar99 a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Sunt perfect de acord cu tipul ăsta!

| ThePuffy a răspuns:

Spuni ce ne-ai spus si noua aici. Daca se supara asta ewinking

| Nova21 a răspuns:

Spune-i ceea ce ai scris aici.Cred ca este timida.

| JohnnySilverhand a răspuns:

1. Daca e timida, inseamna ca asteapta sa faci tu primul pas.
2. Dragostea e oarba, daca o sa o cunosti mai bine(ce are pe suflet), sunt sanse sa te indragostesti de ea.
3. De obicei relatiile dintre un baiat si-o fata prieteni din copilarie se sfarsesc, dand start unei relatii.

| BlackStar99 a răspuns:

Prietene, trăiesc aceeași experienta ca tine în proporție de 90%(la mine apare și dragostea neîmpărtășită, o sa fiu cu ea și la facultate, și ea nu fumează), dar te înțeleg perfect. Man, spune-i ca-ti place de ea. O chemi intr-o zi sa va întâlniți, vorbiți, râdeți, va distrați, o conduci către casă și când va despărți, o prinzi ferm dar si delicat de umeri sau brațe și îi spui ca iti place de ea, sau ca vrei sa o săruți.Man, nu te-ai gândit că poate ea așteaptă ceva de la tine?
DO IT, JUST DO IT!