| Xslider a întrebat:

Salutare TPU. 2 întrebări am
Sunt fata si mi-am început viata sexuala cu iubitul meu luna aceasta, totul protejat fara probleme, am inceput sa simt si placere, nu mai am dureri in timpul actului, insa problema e ca mi - a întârziat ciclul menstruala o zi. Ar trebui sa ma îngrijorez? Inca nu mi-a venit si sunt stresata.
Iar a 2-a întrebare, stăteam deasupra partenerului meu si mi-a sunat telefonul, iar cand m-am ridicat, prezervativul mi-a rămas pe jumătatea in vagin, partenerul meu a observat si l-a scos imediat. Exista riscul sa fiu însărcinată, sa se fi scurs ceva? (nu ejaculase)

2 răspunsuri:
| inhalingbag a răspuns:

Dacă nu a ejaculat in vagin atunci nu ai de ce să te îngrijorezi.

| AdelaOT a răspuns:

Stai liniștită ca daca nu a ejaculat e totul ok. E normal să-ți întârzie pentru ca, corpul tau acum trece prin niste schimbări deoarece ti-ai inceput viata sexula si e normal sa existe niste dereglări.
Si un sfat pentru tine si pentru el: sa puneti si voi telefonul pe silențios sau sa-l opriți sa nu va deranjeze nimeni! sunt momentele voastre intime de dragoste si cele mai frumoase?