| EdyEdyson a întrebat:

Am nevoie de ajutor. De curand (vreo 2 saptamani aproape)m-am impacat cu fosta prietena, fiind handbalist am avut turneu weekendu trecut si am cunoscut o fata draguta, si am inceput sa vb cu ea tot felul de chiestii si ma inteleg foarte bine cu ea ma simt bine cand vb cu ea... Avem multe chiestii in comun, si ador faptul ca si ea este handbalista. Si incep sa cred ca mam "indragostit" de ea si cred ca si eii ii place de mine. Si nu stiu ce sa fac chiar nu am nici o idee sad Ajuati-ma dau Funda!

Răspuns Câştigător
| anonimus321 a răspuns:

Ai grija sa nu faci alegerea gresita( s-o alegi pe noua fata cu care (poate) nu te-ai potrivi si s-o lasi pe fata cu care tu chiar te potrivesti ). Asteapta s-o cunosti mai bine, sa vezi cum va intelegeti, ce caracter are, ce are in plus fata de fosta, etc. Sper ca vei lua decizia corecta! Succes si multa fericire!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Crezi ca ai de ales, sau dai vrabia din mana pe cioara de pe gard?

| SkyPilot a răspuns:

Ce ne intrebi pe noi, pe care s-o alegi sau cum sa ii dai papucii la cea cu care abia te-ai impacat? De ales nu cred ca putem noi sa te ajutam. La viitoarea "fosta" ii spui ca te-ai mai gandit si totusi nu crezi ca merge relatia. Nu-i frumos, dar asta este.

| deeaty a răspuns:

Deci sa inteleg ca vrei sfaturi cum sa o lasi pe fata cu care abia te-ai impacat?

| kristims a răspuns:

Ii spui fostei ca iti trebuie timp sa te obisnuiesti cu revenirea ei si sa mai inveti putin la limba romana!