| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o curiozitate nu stiu daca e buna categoria asta, astept raspunsuri de la fete, dar toate parerile sunt binevenite.
va rog sa pastrati un limbaj decent.
Intrebarile mele sunt simple, ai saurta un baiat pentru care nu simti nimic? (adica nu il placi nu e implicat nici un sentiment de dragoste, daca ai face asta doar din simplu fapt ca ti-a cerut )
Si a doua intrebare l-ai lasa sa te atinga in zona"intima"? daca nu ai avea vreun sentiment pentru el?
Va multumesc pentru amabilitate si raspunsurile sincere.

Răspuns Câştigător
| Ana9999 a răspuns:

Nu si nu, sunt fete care ar putea accepta lucrurile de mai sus (fara sentimente) din pura curiozitate, altele care au un interes anume si altele doar asa in joaca, dar nici eu si nici altcineva nu poate judeca pe cineva cat timp nu raneste pe nimeni.
Referitor la ce ai patit tu cu fata respectiva, in mod clar nu esti vinovat cu absolut nimic, daca ati ajuns in acele stadii, asta s-a intamplat datorita ei, pentru ca initial o femeie transmite semnalele necesare care incurajeaza un barbat sa treaca la un anumit nivel, iar asta se intampla in general inconstient atunci cand te simti atrasa de cineva. In cazul meu nu s-a intamplat niciodata ca un barbat sa incerce sa ma sarute daca eu nu as fi vrut asta, pentru ca isi dadea seama dinainte de a incerca sau a-mi propune. Cel mai probabil ea nu e initiata in domeniu si o sperie toate aceste lucruri avand impresia ca incerci sa o corupi si sa profiti de ea, eu in locul tau as incerca sa port o discutie cu ea (dupa ce mi-am cerut scuze) si sa incerc sa clarific situatia sentimentala, gen tine sau nu tine la mine? E posibil sa te placa, dar sa ii fie frica sa nu o privesti doar ca pe un obiect sexual (daca tu esti major si ea e minora, renunta!). Iar chestia cu „monstrul" e cat se poate de exagerata, probabil ca respectivii or fi invidiosi pe tine ca ei n-au ajuns cu mainile atat de departe inca, orice barbat singur existent pe lumea asta incearca astfel de apropieri fata de o femeie disponibila, nu vad ce li se pare lor atat de nefiresc cand de fapt este ceva foarte normal.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu as face nici una dintre lucrurile de mai sus, dar exista numeroase femei care ar face-o, fie din joaca, fie ca sa isi bata joc de baiatul respectiv, fie pentru bani sau alte beneficii (gen un scos la discoteca, o masa la restaurant, un cadou)

| Violleta2022 a răspuns:

Nu as saruta pe nimeni pentru care nu am sentimente.
Cu atinsul in zona intima, poate duce ce decidem sa ne casatorim, adica sa fie ceva foarte serios intre noi.
Jenant, dar fetele nu-s ca baietii, noi nu avem erectii imediat cum ne pupam sau ne atingem, la noi trece totul prin suflet si apoi prin sex.

| Holiday a răspuns:

Ai auzit de "one night stand"? Bineinteles ca te poti saruta si sa ti-o si tragi fara sentimente.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde. Poti sa nu placi pe cineva si sa nu il iubesti, la fel cum poti sa placi pe cineva fara sa il iubesti.

Daca este cineva pe care il plac dar nu il iubesc, da si da.

Daca este cineva pe care nu il plac si nici nu il iubesc, nu si nu.

| justanotheruser99 a răspuns:

2x Nu.

| GreenVoid a răspuns:

De ce? Te simti vinovata de ceva?laughingNu conteaza ce as face eu daca tie constiinta iti permite go for itwinking

| ℛąin a răspuns:

Nu și nu.

| FanulMeu a răspuns:

Faza e urmatoarea am dat de o fata "cuminte" care dupa cateva saptamani de joaca imi spune ca eu sunt de vina si nu ar fi trebuit sa fac asta. Acum se pare ca sunt un monstru si toti "prieteni" ma evita.Nu am intrecut masura cel putin asa cred, am facut doar ce mi-a permis si cand a spus Nu a insemnat Nu.

| sweetgaby53 a răspuns:

Salut.Mie daca nu imi place persoana nu l -as saruta pentru nimic. Nemai vorbind sa ma atinga in zonele intime.