| Rurix a întrebat:

Asta e prima mea întrebare şi rog numai fani anime să răspundă sau cei care ştiu ce e aia " anime". Thanks!

Eu m-am " îndrăgostit" ca să zic aşa de un personaj anime ( Usui Takumi ). Nu sunt chiar îndrăgostită de el, doar că îl admir. Aş vrea să găsesc şi eu un băiat aşa cu personalitatea lui şi de aceea tot caut, dar cei mai mulţi băieţi din ziua de astăzi sunt nişte porci şi jumătate. sper că nu ai piert toţi.

Credeţi că e bine asta? Sau sunt doar ipocrită să cred asta?

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Hai mai, nu va mai luati de biata fata. Fiecare a avut un crush de-asta la un moment dat, fie ca era personaj dintr-un roman, sau un star TV, cantaret, sau mai nou, personaj anime. Nu e nimic anormal.

Deci iti place de Usui din Kaichou wa Maid-sama? Sper ca ai citit si manga, altfel ai ratat multe chestii...
Pai da, e cam greu sa gasesti un asemenea baiat la o asemenea varsta care sa fie atat de matur/motivat. Poate la facultate, sau la liceu dupa clasa a 11-a. Ceea ce iti doresti este clar un bad boy, in sensul adevarat al cuvantului. Genul de bad boy despre care scrie Steve Sangati in cartea lui "The Manual"(recomand s-o citesti). Cauta cu atentie si o sa iti gasesti si tu un asemenea tip. Dar iti trebuie multa rabdare si sa iti largesti bine de tot cercul de cunostinte.

22 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Sa intelegem ca in el tu vezi baiatul perfect? Pai cautahee hee. Si prin faptul ca ai sa cauti ai sa faci un mare bine. Nu stiu daca o sa fie exact ca si Usui Takumihee hee, oricum si-ar dori multe fete un baiat cu personalitatea sahee hee, insa cautand, sansesa gasesti ce cauti sunt cam mici, insa de asemenea ai sanse mari sa gasesti baiatul "perfect", care poate este ceva mai mult decat diferit fata de acest personaj si astfel cine stie? smug Cauta singura prin baAIETII PE CARE II CUNSTI SAU POATE II VEI CUNOASTE. cINE STIE CAND TE INTEAPA CUPIDON.

| AndaWest a răspuns:

Stai linistita ca mai exista si baieti de treaba

| Ingerash a răspuns:

Nu sunt tpti asa, si eu urmaresc serialul ala.Eu am gasit un baiat asa si nu il mai scap din maini.

| Miauti a răspuns:

Asa e dai dracu de baieti! sa moara in chinuri...
Oricum ma uit la poza lui si observ ca seamana izbitor cu mine :) ochii verzi, parul blond (aici la par nu par ). Varsta; el are 17 ani, eu sant mai 'batran', el are 1, 86 (eu 1, 70). El este material japonez, eu o ruginatura made by Romania.
Oricum personajul din cate vad seamana perfect la figura si ochii cu Okamoto Nobuhiko actorul voce.
Si oricum si eu imi doresc o fata sa semene cu Chii din Chobits... dar se pare ca nu am nororc sau cum zice romanul "nu orice zboara se haleste"

My site
http://chobittsu.blogspot.com/ (stiri anime, japonia, festivaluri...)
http://miauti.blogspot.com/ (manga review in romana )

| Unffox a răspuns:

=]] Nu ma duc pana la ipocrizie ca aia e boala mintala curata, dar e comic rau de tot. Nu are nici un sens... De ce sa cauti pe cineva care e sursa imaginatiei unui om. Cauti ceva ireal.
Personalitatea lui Usui Takumi a fost creata de cineva, nu exista si in realitate =]] Nu mai cauta :3

Si baietii sunt ori frumosi si prosti ori prosti bata ca nu`s frumosi ^^ Vine si frumosu` tau... si va fi asa cum trebuie si ai nevoie, nu cum vrei tongue

| Daniella a răspuns:

Si mie imi plac animeurile.Si apropo este frumusel tipul laughing.Dar iti pierzi vremea daca cauti pe cineva dupa criteriile din desene.ca nu exista baieti ca ei happyVei ramane singura daca cauti asemenea baieti.Cum ar fi sa caut un baiat ca Inuyasha?! nu as gasi in vecilaughing.si eu admir multe personaje din desene animate, dar nu am ce face mai mult

Răspuns utilizator avertizat
| Piticu_3880 a răspuns:

Cum e tipul ala? ce personalitate are?

| Sconcsiş a răspuns:

E destul de clar, eşti nebună. Fă tu sex cu telivizorul când îl arată pe Usturoi ăla sau cum ai zis că îl cheamă. Poate aşa îţi trece. Vezi să nu naşti mai mulţi Naruto

| Arctic a răspuns:

Sigur ca poti!
Ceea ce nu inteleg oamenii, adica copiii de mai sus este ca te referi la caracter.Imi place sa ma uit la anime-uri dar pe cel cu Usui Takumi l-am "ratat".
Fiecare om are anumite caracteristici (ex: galant, destept, frumos, curajos etc) si anumite lipsuri (ex: prost etc) si Usui Takumi are o combinatia de caracteristici, care ii alcatuieste caracterul. Avand in vedere ca nu e ceva exagerat sigur poti gasi.

PS: Nu toti baietii sunt porci... Poate nu ai stiut tu unde sa cauti...

Nu esti ipocrita sa crezi ca esti ipocrita.
Bafta happy

| MadRaven a răspuns:

Nu esti deloc ipocrita si eu am patit-o cu multi din animeuri da de la o vreme iti trece crede-ma

| traficantadepufuleti1234 a răspuns:

Deci frate nu va mai luati de ea si ziceti ca e nebuna e foarte normal eu zic ca e un baiat foarte frumos dar nu prea se gasesc asa baieti dar sunt si uni de treaba NU ESTI IPOCRITA DELOC e ca si cum ai avea 7 ani si te-ai indragosti robert pattison deci e foarte NORMAL a da sa te uiti la special a smug e un anime super :X si sunt baieti super draguti

| xAlice a răspuns:

Nu asculta ce zic aia, nici nu stiu cine e Usui Takumi straight face Si mie imi place de el ^^ Kaichou wa Maid-sama e unul din anime`urile mele favorite :X

| andrei62 a răspuns:

Cine?

| loveanime a răspuns:

Stiu cume, am patit-o si eu cu zero [din vampire kight ] dupa 6 luni mi-a trecut si nu esti ipoctrita deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca asta-i buna,laughing, o intrebare...e din desene Hentai ceva ceva? Si un sfat, cauta mult si bine daca vrei sa ai pe cineva ca din desene animatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar eu îl admir pe Naruto şi nu mă laud.
Faptul că n-am putut face un Rasengan m-a lovit la bucă.

| bbelulu a răspuns:

Pai si eu il ador pe Usui dau un baiat asa ca el mai greu gasesti

| DarkSecret a răspuns:

Multi rad de cei care nu sunt la fel ca ei, dar daca am fi toti la fel ar fi groaznic si plictisitor. Nu e nimic anormal in asa ceva pentru ca in ziua de azi nu mai gasesti un baiat ca acela (Usui Takumi), eu cred ca toti baieti sunt porci nesimtiti, rad de orice nu e obisnuit pentru ei si abuzeaza fetele, ar fi mai usor daca baieti ar asculta fetele si sa le ia mai mult in serios...eu cred ca femeile ar conduce lumea mai bine si n-am mai fi in criza pentru ca noi ascultam parerile altora, noi femeile facem baieti sa se simta bine dupa o experienta neplacuta, ii alinam cu cuvinte dulci si ii incurajam cu toata dragostea dar ei sunt niste porci, cand nu mai are nevoie de tine te arunca la gunoi. Urasc barbati mai mult ca orice altceva, daca as putea i-as omor pe toti laughing)))) SCZ ca mi-am dat cu parearea asta. Dar sincer baieti sunt groaznici:@

| ayzawa_3097 a răspuns:

Buna rurix si eu m-am uitat la kaichou wa maid-sama si mie imi place foarte mult si din greseala l-am gasit pe usui-2 aspectul nu il are la fel dar are aceeasi personalitate. sper sa poti gasi si u pe cineva la fel happyhappy

| ayzawa_3097 a răspuns:

Buna rurix si mie imi place la nebunie de usui dar din fericire am gasit un usui-2 din greseala intr-o zi l-am cunoscut mie parandumi enervant dar dupa ce neam cunoscut a fost ceva extraordinar si mai ales ca eu sunt cam poreclta zapacita sau impiedicata dar asta s-a intamplat anul trecut in vara si de atunci e perfect totul si nu mi-a venit sa cred cand am vazut kaichou wa maid sama sper sa ai si tu acelasi noroc ca mine si sa stii daca e sa vina vine dar depinde si de personalitatea ta poate nu iti e potrivit un asemenea baiat gandeste-te bine ce iti place si dupa aia alege eu asa am facut