| ImLost a întrebat:

Dupa o relatie de 2 luni cu prietena mea, astazi mi-a zis ca nu mai simte ce simtea la inceput... si nu mai poate continua asa deoarece nu ma mai iubeste. In vacanta totul a fost Ok sad acum au trecut doar 2 zile de scoala si mi-a dat vestea asta care m-a cam terminat. Sufar si cand ma gandesc la ea si la clipele petrecute cu ea imi dau lacrimile, nu ma pot uita la alta fata, o IUBESC enorm, dar ea nu prea imi mai da sperantesad o vad in fiecare zi cand plec la scoala si nu o pot uita. Va rog ajutati-ma cu un sfat, poate a mai fost cineva in situatia astasad Multumesc.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Tu poti sa o iubesti in continuare, nu-ti strica, iubirea te face mai bun. La fel poti suferi cat doresti. Suferinta te caleste. E dreptul tau. Dar ea nu te mai vrea, zice ca nu te mai iubeste. E dreptul ei. Timpul, ca de obicei, le rezolva pe toate.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu aifost divertismentul de vacanta, nu dragostea ei, asa ca fa bine si trece peste asta, cauta o fata care sa vada ceva mai mult in tine decat o distractie.

| mona a răspuns:

In 2 zile nu iti pot disparea sentimentele asa de repede, poate nu te-a iubit deloc si a avut nevoie doar de cineva cu care sa stea sa-i treaca timpul mai repede

| MasterYoda a răspuns:

Uit-o!

| caterinasmile a răspuns:

Eu, da am fost in situatia ta acum mult timp.Nu pot sa spun ca il iubeam dar tineam foarte mult la el.Sa'ti spun debea ne impacasem cand a doua zi imi da mesaj si-mi spune ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca nu imi simte nimc si ca eu as merita ceva mai bun.Imi parea asa de rau! Eram asa de suparata! I-am zis ca putem ramane prieteni si afost de acord.Din ziua aia mereu, mereu il chemam afara si el iesea pana ce a inceput sa fie iarasi interesat de mine si astrfel ne'am impacat.In fine relatia nu a mai mers mult pentru ca nu ne iubeam dar ce vreau eu sa-ti spun e ca daca o iubesti fa ca mine.Cheam'o afara si petrece ceva timp cu ea si poate asa o sa'i deschizi ochii si o sa va impacati.Succes! :XX

| ImLost explică:

Va Multumesc... o sa incerc sa lupt pentru ea. daca nu o sa de'a rezultate voi suferii dar sper ca cu timpul o voi uitasad

| Caramlee a răspuns:

Poi incearca sa ii deschizii ochii... arata`i ca o iubesti cu adevarat...
trebuie sa fi alaturi in orice clipa, trebuie sa o incurajezii ca sa vada ca ai grija de ea si ca iti pasa..eu asa am facut pr meu si acum tine f f mult la mine si eu la el si totul e biine dar depinde si de persoana.