| Alvin_Alvin_1999 a întrebat:

Salutare TPUhappy
Emm. am cunoscut o fata pe internet, care sta cu vreo 10 km departe de unde stau eu. mi-a placut de ea si ei de mine (din spusele ei) si ne-am gasit si ne-am tinut de mana, am fost si ne-am plimbat si ne-am sarutat. Am fost ca un cuplu a fost super laughing dar dupa asta noaptea am vorbit din nou si mi-a spus cum ca nu e pregatita de o relatie. cica vrea sa clarifice niste lucruri in viata ei.
Asta s-a intamplat acum o luna.
Mai exista vreo sansa sa fiu cu ea?; s
Ce aas-i trebui sa fac? Sa continui sa sper?;/
P.s i-am spus sa ne gasim din nou de vreo 4-5 ori si im-i spunea sa vin, dar era sa fie cu prietenii ei... si nu ii suport pe ei (nu i-am spus)
Dau funda pentru cel mai bun si mai util raspuns!; 3

Răspuns Câştigător
| Nicux1 a răspuns:

In mare cam toate raspunsurile de pe aici sunt nefolositoare.

Faza ca nu e pregatita pentru o relatie, pun pariu ca toti de pe aici am cam auzit-o.De fapt fata nu vrea sa iti spuna decat un singur lucru:nu este suficient de atrasa de tine. Daca ar fi fost, si-ar dori sa fie in relatie cu tine chiar daca legea ar interzice asta, clar? ...Sa clarifice lucruri in viata ei...ideal ar fi sa nu o asculti, sa nu te oferi ca umar de plans, sa nu-i acorzi timp, altfel te transformi intr-un fel de prietena a ei si e tare greu sa scapi dim asa ceva.Nu e problema ta ce probleme are ea de clarificat.

A trecut acum o luna? Putea sa treaca si un an.Mereu exista o cale de a o aborda.Incearca sa o inviti la un film, in oras, muzeu.Sun-o si zi-i cu cea mai mare simplitate din lume ca ai chef sa va vedeti.Esti barbat, gandeste simplu!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca nu vrea sa fie cu tine.
Iar faptul ca nu e pregatita pentru o relatie e mai mult o scuza. Si eu spun acelasi lucru cand nu vreau sa fiu cu un tip.
E posibil sa te placa, dar poate nu esti genul de baiat pe care il vrea ea ca iubit.happy

| stark47 a răspuns:

Las-o sa isi rezolve probleme care spune ca le are si in acelasi timp incearca sa ii oferi suport moral pe cat posibil,poate dupa ce va trece,vei avea o relatie cu ea.
faza cu prietenii,trebuie sa ii suporti, nu sa fiti cei mai buni hoveri, da nici sa iasa certuri pentru ca asta o sa o faca sa te respinga, asa ca daca esti cool cu amici ei, ea te va aprecia mai mult.

| Lavii007 a răspuns:

Arata-i ca tii la ea. Daca nu e pregatita nu e neaparat sa aveti o relatie. Important e sa va apropiati unul de celalalt si sa prinda incredere in tine. Dupa se poate vorbi si de o relatie, pentru ca in acea zi cand v-ati intalnit ar fi vrut, iar dupa ce s-a gandit mai bine nu s-a simtit pregatita. Asa ca vorbeste cu ea si castiga-i increderea, chiar daca trebuie sa stai cu prietenii ei, incearca sa ii suporti daca o vrei pe ea.

| Cupcake a răspuns:

Poate chiar nu este pregatita si are nevoie de un timp sa fie singura. Daca chiar iti place asa de mult de ea, in ciuda prezentei prietenilor ei, te-ai duce numai sa o vezi pe ea. Deci aici e greseala ta.

| Alina570 a răspuns:

Esti gelos pe prietenii ei? De ce nu-i suporti, ce ti-au facut? Daca te invita inseamna ca nu cauta sa te excluda din viata ei dar probabil ca nu i-ai facut o impresie prea buna in seara aceea, desi v-ati sarutat. Ai putea sa mai incerci si sa fi mai receptiv la semnalele ei dar nu-ti face sperante prea mari. Si incearca sa te distrezi cand te mai invita, chiar daca sunt prezenti si prietenii ei. Aratandu-i ca te poti distra in cercul ei de prieteni ti-ar da mai multe sanse sa-si schimbe parerea despre tine.

| alexadeea a răspuns:

Nu i suporti prietenele, prietenii, esti gelos, ea nu vrea sa aiba o relatie! mai bine i ai spune adevarul ca esti gelos pe prietenii ei, dar tocmai o sa fie si mai rau. daca nu vrea o relatie atunci nu o innebuni, pentru ca faci mai rau.

| Andrada98M a răspuns:

Cand o fata spune ca nu e pregatita,inearca sa te respinga intr-un mod discret.
Poate are probleme la scoala si nu se poate concentra cu o relatie. Poate parintii ei nu o lasa sa aiba iubit. etc
Si daca vrea sa se intalneasca si cu prietenii ei, impreuna cu tine, poate ca e din cauza faptului ca se simte ciudat daca e doar cu tine (timiditate, rusine)

Poti spera, nu te opreste nimeni, dar sincer, nu va d rostul. Uneori speranta te omoara.

| neIIu a răspuns:

Sigur, mai incearca nu te da batut!
dar la sigur prietene, ea nu vrea sa fie cu tine. Am avut si eu cazuri asimilare si nici odata nu a dat roade, depinde deja si de situatie, cit de tare i-ai placut! Dar incearca odata sa iesi cu ea impreuna cu prietenii ei si data viitoare spune-i ca aveti de vorbit ceva intre patru ochi sau chiar poti sa ii spui ca trebuie de pus cartile pe rafturi si ii explici in fata ca esti atras foarte mult de ea, ca nu iti poti lua gindul de la prima si ultima voastra intilnire, ai grija si incearca cu atentie sa observi ce fire este domnisoara, daca esti bun la tema romantica... si ei ii place romantica, poti sa o cistigi usor! daca e asa, incearca o plimbare pe marginea unu-i lac, cerul plin de stele, o sticla de sampanie demidulce si cerul plin de stele! ar sa ramina socata!

| AlexaD a răspuns:

Ar fi o idee sa vorbesti cu ea nu cu site-ul asta raton