| makeyousmile12 a întrebat:

Salutare TPU!
Este o URGENTAAA!

Este un baiat de care chiar imi place foarte mult si am incercat, dar chiar nu pot schimba aceste sentimente fata de el.

Problema este ca cel mai bun prieten al lui, ma place mult.
Prietenul lui ii tot zice asta [ ca ma place], dar eu nu-l plac deloc pe el.
Cel pe care-l plac ma face de fiecare data sa rad in ore, ma trateaza de fiecare data cu respect, se uita la mine, etc.
Cel pe care nu-l plac, se da mult la mine [si cel pe care il plac face lucruri care sa ma impresioneze].

Este foarte frumos, adorabil, stilat, inteligent, bun sportiv... [tot ce ti-ai dori de la un baiat].

Nu stiu ce sa fac, fiindca nu sunt sigura ca ma place... Cum sa procedez si sa-l conving sa ma placa...

Va rog mult, am nevoie de sfaturi!
Fundita celui mai bun raspuns! :*

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si mie imi place de Brad Pitt, crezi ca daca ii zic, se va uita la mine si ne vom iubi?batting eyelashes hai sa fim seriosi, chiar crezi ca daca ii impartasesti sentimentele tale, il va face sa se uite cu alti ochi la tine? tu cum te vei simti daca vei fi refuzata? stai linistita, daca ar simti si el ceva pentru tine, ar face el primul pas, asa daca tu vei fi insistenta, isi va schimba parerea despre tine.
O zi frumoasa sa aihappy

| Azµre a răspuns:

Dragoste cu forța nu se poate. Nu te place și punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă-l pe el să te cucerească, nu invers, un băiat trebuie să curteze o fată, nu invers!
Te pup!

| purpleee a răspuns:

Spune-i tipului de care nu-ti place sa inceteze pentru ca tu-l placi si nu vei fii niciodata a lui iar tipului d ecare-ti place spune-i ce simti:*