| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, Sunt Emo, si de un timp am descoperit ca sunt homosexual, si sunt indragostit de cel mai bun prieten care deja este indragostit de o fata, ce as putea face sa nu mai fiu homsexual? Ofer acea "funda"...

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Te naști așa, iubitor de același sex și nu ai cum să te schimbi cum nici eu nu aș putea iubi o fată în alt sens.
Fii tu în continuare, dar nu îți strica prietenia cu el știind că el nu e homosexual. Eu așa aș proceda în locul tău. Îi poți spune despre orientarea ta, dar să nu pari disperat și să nu ai niște gesturi nepotrivite în fața lui. Te poți " desfășura " în fața unor persoane homosexuale.
Baftă!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Hahahahhahahahahahahha cica te nasti homosexual. Nice joke.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Ce ar fi să ne alegem noi orientarea? laughing

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Asta ii altceva. Alegi, nu te nasti.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu ai înțeles ce am zis, dar las-o moartă. Asta e părerea mea.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Incearca sa te exprimi mai bine data viitoare. Vaca-i moarta-n sura.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Mă refeream că te naști așa, iar după nu poți să alegi ce să fii. Ești cum ai ieșit și cum ai fost creeat. Nu cred că trebuie să îți desenez. Totuși, nu înțeleg de ce ești așa de indignat de răspunsul meu, până la urmă e părerea mea. Dacă acum asta a devenit o modă ( de a fi gay ) asta este, ar trebui să ne vedem de drumul nostru.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Ma irita faptul ca spui unele lucruri fara a avea argumente. Ai vreo dovada ca te nasti gay? Eu am dovezi ca nu te nasti.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Da, am un argument chiar foarte real. Am cunoscut și am prieteni care sunt indignați de faptul că-s gay sau bisexuali și își doresc să nu mai fie așa, dar evident că nu se poate. Cum tu nu te poți săruta și îndrăgosti de un băiat ( dacă ești de genul masculin), așa și cei care pur și simplu se nasc. Fiecare se naște cu un talent, cu anumite aptitudini și orientare, că doar nu-i spune ma-sa ce să-și aleagă din spermatozoid. Evident, copilul vede că un cuplu este format dintr-o femeie și un bărbat, dar când va avea pe pielea lui prima relație mai serioasă își va da seama că asta nu e pentru el. La mine așa a fost în legătură cu religia, nu m-am simțit bine, mi-am dat seama că nu e pentru mine și am plecat.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Nici chiar satanismul nu sustine relatiile homosexuale. Nu-mi bat capul cu tine. O sa-mi tocesc degetele degeaba.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Ești cam homofob, nu ți se pare? Suntem în secolul 21, omule, adaptează-te! Te iei de toți ăștia care nu sunt straight? Și dacă nu susține, ce? Sunt atee, nu mă lua cu predici acum pentru că eu nu cred în poveștile Biblice care nu au nicio dovadă.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Homofob,ma flatezi. Sunt doar realist. Nu-ti impun nimic, nu te iau cu lucruri biblice deoarece e peste capacitatea ta de a intelege. Invata, ca nu toata lumea e de acord cu ideile tale.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Normal că nu toată lumea e de acord cu ideile mele pentru că fiecare gândește diferit. E ilogică ultima frază pe care ai scris-o. laughing Și ce ar trebui să învăț mai exact, să-i mulțumesc pe toți și să fie toată lumea de acord cu ideile mele? Asta e imposibil pentru oricine, pentru că suntem diferiți. Ești un frustrat homofob sau cel puțin așa pari pentru că nu ești de acord cu deciziile lumii. Ok, nu trebuie să-i agreezi pe cei gay, dar nici să fii contra lor pentru că asta înseamnă să fii homofob ( pentru mai multe detalii : HOMOFOBÍE, homofobii, 1. frica de homosexualitate sau frica de homosexuali 2. adversiunea, dezaprobarea, discriminarea, ura fata de homosexualitate si fata de persoanele de aceasta orientare sexuala ). Ți-am spus de la a 2-a replică că e strict părerea mea și tu ai continuat ca un disperat să mă iei pe mine la întrebări și să-ți dau argumente. Vezi-ți de Biblia ta dacă crezi în ea și du-te la Teologie, nu o mai freca pe TPU. Ești cam paranoic, nu realist.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Sunt un heterosexual si daca bine vad, nu ti-am pus intrebari.Tu tot continui sa imi scrii parerile tale si cum sunt eu. Si continui sa iti expui opinia intr-un mod jignitor, nu costructiv la adresa unei religii, si continui sa insulti fara sa cunosti o persoana. Sa inteleg ca ai cautat pe google ce inseamna homofobie si ai dat copy-paste. Fara suparere, dar tu esti cel frustrat.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

În primul rând sunt fată, iar în al doilea rând ți-am dat copy-paste să vezi că tu te încadrezi acolo în ciuda faptului că ai negat laughing. Dacă pentru tine a fi homofob și frustrat e o insultă, ok. Ce mi-ai spus tu ce mai e? " nu te iau cu lucruri biblice deoarece e peste capacitatea ta de a intelege. " Nu sunt obligată să spun lucruri bune despre religie, având în vedere că eu nu am una. În orice caz, nici lucruri rele nu am spus pentru că fiecare e liber să aleagă ce dorește. Eu nu te-am jignit, ci te-am descris după reacțiile tale în această conversație ( că ești frustrat, homofob și paranoic ). Homofob clar ești deoarece nu mai exista această conversație happy

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

Ti-am examinat raspunsurile si am tras o concluzie.

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Bine, mi-a făcut plăcere.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NH4OH):

La fel. Later.

27 răspunsuri:
| 7Azaky a răspuns:

Chiar esti gay? Sau te'ai lasat dus de curentul gay cum te'ai lasat dus si de curentul EMO?
Prietena ai avut? Esti virgin? Ai incercat cu o fata mai intai?
Nu cred ca esti gay...
Poate esti bisexual..sau esti hetero dar esti confuz!
In fine..lasa'ti prietenu in pace sa fie fericit cu fata aia!
Oricum...tu ar trebui sa stii mai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Sa-ti gasesti o fata pe care sa o iubesti si sa te iubeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca cu niste fete in pat

| BadAngel3 a răspuns:

Mno, ce sa zic acum. Poate esti confuz. Eu am fost mult, mult timp. Eram ingrijorata foarte tare in privinta orientari mele sexuale. Ma gandeam ca poate sunt lezbianca, aveam aceasta frica, sau ca sunt orientata spre ambele sexe. Ei bine, m-am analizat mai bine si am descoperit ca sunt atrasa doar de baieti. Nu sunt nici bisexuala si nici lezbianca. Dar in caz ca tu chiar esti gay, nu trebuie sa iti fie rusine cu ceea ce esti. Eu una, nu am nimic impotriva nici cu lezbiencele si nici cu cei gay.

| Noname73 a răspuns (pentru BadAngel3):

Nu e de acum, dar de mult am mai avut o orientare cu alti baieti din orasi, dar nici-o data nu le-am zis, dar am vazut ca sunt atras si de poze cu baieti...

| floringabor a răspuns:

Sa te indragostesti de o fata. "De la inceputul lumii Dumnezeu i-a facut parte barbateasca si parte femeiasca. (Marcu 10:6)" "Tot astfel, si barbatii au parasit intrebuintarea fireasca a femeii, s-au aprins in poftele lor unii pentru altii, au savarsit parte barbateasca cu parte barbateasca lucruri scarboase si au primit in ei insisi plata cuvenita pentru ratacirea lor. Fiindca n-au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in cunostinta lor, Dumnezeu i-a lasat in voia mintii lor blestemate, ca sa faca lucruri neingaduite. (Romani:1:27, 28)"

| Noname73 a răspuns (pentru floringabor):

Te inteleg, chiar sunt religios din opinia mea, doar-ca am anumite placeri.

| NH4OH a răspuns (pentru floringabor):

Ce credincios.

| HelloWorld00 a răspuns:

A fi emo si homo e atat de la moda acum incat daca ti e prea sila sa ti creezi propriul stil, "descoperi" aceste insusiri din obsesia de a fi cool.

| Noname73 a răspuns:

Multumesc NH4OH, voi incerca.