| LaylaSerizawa19 a întrebat:

Salutare tuturor...
Am nevoie de un sfat...
Am 17 ani si am relatie de 3 ani cu un iubit de 21 de ani. Il iubesc foarte mult, iar de curând am inceput sa ii spun ca vreau sa am parte de prima noapte de dragoste cu el, dar el a refuzat spunandu-mi ca nu crede ca sunt pregatita pentru asta si ca ar trebui sa mai astept putin. De când s-a intamplat lucrul asta. ma tot gândesc ca poate nu ma mai place si ca nu vrea sa aibă genul asta de relatii cu mine.
Voi ce parere aveti? Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti minora, daca te iubeste nu va accepta sa faca sex cu tine cat timp esti minora. E destul de complicat (trebuie sa primeasca acceptul clar al ambilor tai parinti) si poate fi periculos pentru sanatatea ta. In plus, nu e moral si te poate expune batjocurii pentru tot restul vietii (pot afla si altii si te vor considera o femeie de moravuri usoare).
Asadar, baiatul ti-a aratat ca te iubeste si ca te respecta. Problema este ca tu nu prea intelegi acest respect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Sa ceara voie la tot neamul sau doar la parinti? laughing doamne fereste

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă îți cerea sex încă de la început, nu era bine. Iar, acum după 3 ani așa cum afirmi mai sus când ți-a spus clar că nu este bine la această vârstă tot nu este bine. Acum, tu crezi că ești urâtă și fuge de tine. Atunci, pentru ce a stat cu tine 3 ani și încă continuă să facă asta?
Iubește-l și respectă-i decizia pentru că este spre binele tău.

| Hiroko a răspuns:

Eu cred ca te-a refuzat, tocmai pentru ca tine la tine. Stiu ca esti la vârsta la care hormonii tai o iau razna, dar eu zic sa nu te grabesti. Daca el mai poate astepta, poti si tu.

| RAY a răspuns:

Mai rar asa baiat sincer, daca simti ca vrea sa faci sex fa sex ce sa spun nu ai chiar o varsta mica, 17 ani e ok

| corbulalbrosu a răspuns:

Merita felicitari si toata stima. Nu uita de aceste 4 cuvinte.

| Emilian65 a răspuns:

Bravo lui ca ti-a spus sa mai asteptati ca nu esti pregatita pentru sex. Faptul ca ti-a spus asta, inseamna ca te iubeste mult de tot si te vrea virgina pana in noaptea nuntii.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu cred ca te-a refuzat pentru ca esti minora si nu vrea sa aiba probleme.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste si te respecta! Nu cred ca statea 3 ani cu tine daca nu te placea, nu avea nimic de castigat. Probabil considera ca esti inca prea mica pentru sex.

Daca te deranjeaza asa mult acest aspect vorbeste cu el si spune-i care e parerea ta despre refuzul lui si anume ca tu crezi ca el nu te place. El e cel mai in masura sa iti ofere un raspuns concret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ține prea mult la tine, nu se mai gândește la masculul din el. Ești norocoasă.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Transmit respectele mele baiatului in cauza.Iar tie draga domnisoara iti spun clar ca baiatul chiar te place. Sper sa il apreciezi!

| Mariana123456 a răspuns:

Pur si simplu baiatul cu varsta mai mare crede altfel si cred ca este un baiat normal pentru ca zice ca e devreme tu chiar ar trebui sa mai astepti, asta conteaza mult el te iubeste daca asa tea zis adica lui ii pasa de tine si are grija(nu isi bate joc de tine)